MECLİS  FAALİYET RAPORLARINI OY ÇOKLUĞUYLA ONAYLADI

MECLİS FAALİYET RAPORLARINI OY ÇOKLUĞUYLA ONAYLADI

Saray Belediyesi Nisan ayı olağan Meclis toplantısı, 7 Nisan Perşembe günü saat 16.00’da Meclis Başkan Vekili Levent Köksalan başkanlığında Ali Gürsu Ergene Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

FLİPPER ŞAMPİYONLARINDAN MECLİS’E ZİYARET
Okullar arası Taekwondo Türkiye Finalleri’nde şampiyon olan Flipper Spor Kulübü sporcuları Meclis’i ziyaret etti. Saray’ın gururu gençleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş gençleri tebrik etti. Flipper Spor Kulübü Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz ve şampiyonlara özel olarak tasarlanan Atatürk Portresi hediye edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda ilgili gündem maddeleri ilgili komisyonlara sevk edilirken, toplantının öne çıkan maddeleri 5393 Sayılı Belediye Kanunun 56. Maddesi gereğince 2021 yılı Faaliyet Raporlarının görüşülmesi ve İhtisas Komisyonu üye seçimleri oldu.

ENCÜMEN VE İHTİSAS KOMİSYONLARI BELİRLENDİ
Komisyon raporlarının okunmasının ardından ihtisas komisyonları üye seçimine geçildi. Meclis, oy birliği ile ihtisas komisyonları üye sayısını beş olarak belirledi. Gizli oylama ile yapılan encümen seçiminde meclis üyelerinin tamamının desteğini alan Levent Köksalan ve Yener Dursun ilçe encümenliğine seçildi. Yapılan açık oylama ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na Onur Aydınoğlu, Sertaç Akgül, Cemil Ertan, Nazan Pektaş ve Fatih Şencan, İmar Komisyonu’na Yener Dursun, Murat Dinç, Sait Nayir, Talat Çömlekçioğlu ve Hakan Akgün, Ulaşım Komisyonu’na Nazan Pektaş, Murat Dinç, Hakan Akgün, Cemil Ertan ve Sunay İmük, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’na ise Sait Nayir, Sertaç Akgül, Fatih Şencan, Mümin Buluş ve Can Terek oy birliğiyle seçildi.

2021 FAALİYET RAPORLARI OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ
Komisyon seçimlerinden sonra 2021 yılı Faaliyet raporları Meclisin onayına sunuldu. Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Can Terek bütçeyi sebep göstererek 2021 faaliyet raporlarına ret verdi. Meclis, 2021 yılı Faaliyet Raporlarını oy çokluğuyla onayladı.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04