TARİHİ SU DEPOSU YIKILIYOR

TARİHİ SU DEPOSU YIKILIYOR

Çorlu, Bahçelievler mevkiinde bulunan tarihi Su deposunun yıkılacağı bildirildi. TESKİ Genel Müdürü Turan Toprak, Çorlu’da 02.03.2022 tarihinde sabah saat 08.00 dan itibaren, 2 gün boyunca su kesintisi uygulanacağını ve bundan yaklaşık olarak 160 Bin kişinin etkileneceğini bildirdi. Toprak, Çorlu’da bulunan tarihi su deposunun da yıkılacağını açıkladı.

TESKİ Genel Müdürü Turan Toprak, Çorlu’da yaptığı basın toplantısında şu bilgileri aktardı; “ Çorlu İlçemiz için gerçekleştirdiğimiz ‘2.ETAP ÇORLU İLÇESİ KISMİ İÇME SUYU VE TERFİ MERKEZİ İNŞAATI’ yapım işi kapsamında etaplar halinde şehir şebekesinde bulunan AÇB hatlar ile yeni teknoloji Düktil Font borularla değişimleri sağlanmış ve mevcutta bulunan depo-ekipmanlarının revizyonları yapılarak devreye alınma aşamasına gelinmiştir.

Bu devreye alınma çalışmasında Çorlu ilçesinin içmesuyu şebeke sisteminin kalbi sayılabilecek, ilçeye ortalama 350lt/sn(30.240 m³/gün) içmesuyu sağlayanBahçelievler Terfi Merkezi içerisinde (5 ayrı noktada-eş zamanlı) yeni şebeke hatları ile inşaatı tamamlanan Terfi Merkezinin irtibatları yapılacaktır. Bu bağlantı çalışmasındaø 500 mm-600 mm-700 mm çaplarında büyük çaplı DF(Düktil Font) depo ve terfi boru hatları irtibatlandırılacaktır. Bu bağlantılar ile Yeni terfi merkezinin devreye alınması, ekonomik ömrünü tamamlamış olanEski Terfi Merkezi ile 2 adet Ayaklı Su Deposunun devre dışı kalması sağlanacaktır. Aynı zamanda bu bağlantılarla birlikte yaklaşık 9.000 metre AÇB (asbest) hattın da devre dışı kalması sağlanmış olacaktır.

Yukarıda açıklanan bahse konu işlerin devreye alınarak aktif hale getirilmesi için 02.03.2022 tarihinde sabah saat 08.00’da başlayarak yaklaşık 48 saatlik su kesintisi yapılması planlanmaktadır. Yapılacak olan su kesintisinden yaklaşık 160.000 kişilik nüfusu kapsayan Reşadiye, Nusratiye, Muhittin, Hatip, Cemaliye, Hıdırağa, Kemalettin, Silahtarağa mahallelerinin tamamı, Çobançeşme, Kazımiye ve Şeyhsinan mahallelerin bir kısmını etkileyecektir.

Çalışmalar TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından 7-24 olarak ara vermeksizin vardiyalı çalışma sistemi ile yapılacak olup mağduriyet yaratılmadan içme suyunun vatandaşlarımıza ulaştırılması sağlanacaktır. Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları sabırlarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04