SÖZ VERDİYSEK YAPARIZ

SÖZ VERDİYSEK YAPARIZ

Ergene’ye sayısız eserler kazandıran ve birçok projeyi Ergene halkının hizmetine sunan Ergene Belediyesi 18 Mart tarihinde Çanakkale destanının kahramanlarından biri olan Seyit Onbaşı meydan ve kitap kafeyi açmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Rasim Yüksel; “2020 Yılı için ne söz verdiysek yapıyoruz. Bu güne kadar verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmek için çalışıyoruz” dedi.

2014 yılında kurulan ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in Başkanlığında 8 yılda 20 yıllık belediyelerin yapamadığı hizmetleri yapan, Tekirdağ’da sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 2022 yılında söz verdiği projelerin açılışlarını bir bir yapmaya devam ediyor.

Bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki evinin bire bir ölçülerle aynısını Ergene’ye kazandıran ve 10 0cak 2022 tarihinde büyük bir katılım ile açılışını yaptığı Ergene Belediyesi Atatürk Evi Müzesinin ardından, 14 Şubat tarihinde Ergene Belediyesi Marmaracık Göl Restaurant ve Düğün salonunun açılışı yapıldı. Bu iki büyük projenin arından Ergene Belediyesi şimdi de 18 Mart tarihinde Çanakkale destanının kahramanlarından Seyit Onbaşının adının verildiği meydan ve kitap kafenin açılışını gerçekleştirecek.

Ergene halkına söz verdiği bir projeyi daha hizmete açacak olan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Halkımıza ne söz verdiysek bu sözleri bir bir yerine getirerek halkımızın hizmetine sunuyoruz. İşte bunlardan biride Sağlık mahallemize yapmayı planladığımız Seyit Onbaşı meydan projesiydi. Çanakkale destanımızın kahramanlarından biri olan Seyit Onbaşı’nın adının verildiği meydan ve yine parkın içinde bulunan kitap kafemizde halkımız ve çocuklarımız keyifle vakit geçirebilecek. Kitap kafeden çocuklarımız, gençlerimiz ve ailelerimiz ücretsiz kitap alarak keyifle parkımızda okuyarak zaman geçirecek. Bu güzel projemizi de halkımız ile hep birlikte açacağız” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04