ERGENEDE VATANDAŞLAR SEVGİ SOFRALARINDA BULUŞUYOR

ERGENEDE VATANDAŞLAR SEVGİ SOFRALARINDA BULUŞUYOR

Mübarek Ramazan ayında dayanışmanın en güzel örneklerine imza atan Ergene Belediyesi mübarek Ramazan ayında düzenlemiş olduğu sevgi sofralarında Ergeneli vatandaşlarla bir araya geliyor.

Pandemi nedeniyle iki yıl sevgi sofralarını kuramayan Ergene Belediyesi, bu sene şartların biraz daha iyileşmesi itibariyle Ergene’de tekrar sevgi sofralarını kurma kararı aldı. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında Ergene’deki tüm mahallelerde kurulacak olan Sevgi sofralarında vatandaşlar hep birlikte oruç açacak.

Sevgi Sofralarının İlki Misinli Mahallesinde Kuruldu!

Ramazan ayının ilk sevgi sofrası Misinli Mahallesinde kuruldu. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımıyla yoğun bir şekilde gerçekleşen iftar programında vatandaşlar okunan ezan ile hep birlikte oruçlarını açtı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Misinli mahallesinde kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla sık sık bir araya gelerek sohbet etti. Bu güzel iftar programını düzenledikleri için Misinli Mahallesi sakinleri Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e ve Ergene Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Ergenelilerin huzurlu ve bereketli bir Ramazan ayı geçirmeleri için sevgi ve hoşgörünün ön planda olduğu ilçede sevgi sofralarında buluşmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ Ramazan aynının bağışlayıcı, sevgi dolu ruhunu iftar programıyla birlikte vatandaşlarımızla yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca kurulacak olan iftar yemekleriyle halkımızı bu yılaynı sofrada buluşturacağız. Her gün ilçenin farklı noktalarında kurulacak olan bereketli iftar sofralarında hep birlikte oruçlarımızı açıp, iftar sofralarında komşularımızla birlikte yenen yemeklerde birlikteliğin ve dayanışmanın gücünü arttıracağız. Bolluk, bereket ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında 17 mahallede kurulacak olan sevgi sofralarına tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

Erzak Yardımlarımızda Artarak Devam Edecek!

Ergene Belediyesi olarak bu Ramazan ayında da tüm birimlerimizle halkımızın hizmetinde olacağız diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “İlçemizde kuracağımız Sevgi sofralarının yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımlarımızda artarak devam edecek. Ramazan ayının bereketini inşallah ilçemizin tamamına yayacağız. Ramazan ayında dayanışma, paylaşma ve kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. Rahmetin ve mağfiretin doruğa ulaştığı 11 ayın sultanı Ramazan ayında kalplerden sevginin, sofralardan bereketin, evlerden huzur ve saadetin eksik olmamasını diler, tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Ramazan ayını kutlarım” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04