SÜLEYMANPAŞALI ÇOCUKLARIN YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜ

SÜLEYMANPAŞALI ÇOCUKLARIN YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜ

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde şehrimize gelen “Gezen Sinema Tırı” Karacakılavuz ve İnecik’teki öğrencilerle buluştu.

KARACAKILAVUZ VE İNECİK’TE ÇOCUKLARA UNUTULMAZ ANLAR YAŞATTI

Süleymanpaşa Belediyesinin kırsal mahallelerde sinemaya ulaşımı kolay olmayan ve sinemaya gitme imkânı bulamamış çocukların sinema heyecanını yaşamaları için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği organizasyonda, içinde sinema düzeneği olan tır Karacakılavuz 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesinde öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Karacakılavuz’un ardından Gezen Sinema Tırının ikinci durağı İnecik İlköğretim Okulu oldu. İnecik’te de çocukların ilgisi ile karşılaşan Tırda ilk defa sinema keyfi yaşayan çocuklar unutulmaz bir deneyim yaşadı.

HAFTASONU SAHİL DOLGU ALANDA HİZMET VERECEK

6-13 yaş arası çocuklar için 45 dakikalık animasyon ve çocuk filmlerinin yayınladığı Sinema Tırı 90 kişilik kapasitesi ile hizmet verirken haftasonu boyunca sahil dolgu alanda Süleymanpaşalı çocuklar için 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04