ÇORLU BELEDİYESİ GİBİ PEŞKEŞ ÇEKMEDİ

ÇORLU BELEDİYESİ GİBİ PEŞKEŞ ÇEKMEDİ

Çorlu’da uzun yıllardır hizmet veren ve dar gelirli ailelerin ucuz ekmek almalarına büyük katkı sağlayan Halk Ekmek fırını ve bayileri Çorlu Belediyesi tarafından kaldırılmıştı. Halkın büyük çoğunluğunun Halk ekmek taleplerine Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt kulak tıkarken, Süleymanpaşa’da Cüneyt Yüksel büyük bir adım atarak Halk ekmek büfeleri kurup 1.5 liradan ekmek satmaya başladı.

Çorlu’da vatandaşlar uzun zamandır belediyeden halk ekmek büfeleri kurup ucuz ekmek satması yönünde taleplerde bulunmasına rağmen, Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt hangi kirli pazarlıklar karşılığında bu talepleri yerine getirmeyip vatandaşın isteklerine kulak tıkadığı sorgulanırken, Her fırsat da Çorlu Belediyesinin trilyonluk yolsuzlukların ve Fetöcü iş adamlarına verdiği adrese teslim trilyonluk işleri örtbas eden Ak Parti Çorlu İlçe Başkanı Mustafa Keskin’e Belediye  meclis üyelerine tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor. Vatandaşlar Ak Parti ilçe başkanlığının niçin Çorlu’da halk ekmek büfelerinin kurulmadığını ve belediye nin burada farklı kirli hesaplarımı var diye tepki göstermemesi, Belediye meclisine bir önerge getirmemesine tepkiler artarak devam ederken, MHP li meclis üyelerinin bir an önce belediye meclisine önerge getirmeleri talep ediliyor.

Süleymanpaşa Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların kaliteli ekmeğe uygun fiyatla ulaşabilmesi için hayata geçirdiği uygulama, Süleymanpaşa’nın 10 farklı noktasında başladı. Paşa Ekmek Büfeleri, 1,5 TL’ye ekmek satışı yapacak. Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşlara kaliteli ve ucuz ekmek sunmak üzere hazırlanan proje kapsamında, Tekirdağ Fırıncılar Derneği işbirliği ile şehrin 10 farklı noktasında 1,5 TL fiyatla ekmek satışına başlandı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yaptığı basın açıklaması ile hem projenin açılışını yaptı hem de proje ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

26 FIRINLA BİRLİKTE HAYATA GEÇTİ

Yüksel, “Dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle kısa süre içinde üst üste gelen fiyat artışları ile ekmek fiyatlarının Tekirdağ’da 3 TL’ye ulaşmasının ardından Süleymanpaşa Belediyesi olarakşehrimizde faaliyet gösteren 26 ekmek fırını ile birlikte halk arasında Halk Ekmek olarak bilinen kaliteli ama uygun fiyatlı ekmek satışı projesini hızla hayata geçirdik.İlk etapta 10 adet büfe ile başlanan projemizde, her gün sabah 07.30-10.00 ve akşam 16.30-20.00 saatleri arasında hemşehrilerimize 1,5 TL fiyatla ekmek satışı yapılacak,” açıklamasında bulundu.

YÜKSEL: “PİDE SATIŞINI DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Yüksel, açıklamasında, “Proje gereği, Süleymanpaşa Belediyesi olarak 10 adet Paşa Ekmek Büfesinin teminini ve yerlerinde yerleştirilmesini gerçekleştirdik. Tekirdağ Fırıncılar Derneğimiz ise ekmek üretimi ve satışını üstlendi. Süreç içinde maliyetin altında kalan satıştan hizmet zararı oluşması durumunda esnafımızın da bu projeden zarar görmemesi adına Süleymanpaşa Belediyesi olarak biz bunu sübvanse edeceğiz,” ifadelerine yer verdi.

Gazetecilerin bir sorusu üzerine yaklaşan Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında olan Ramazan Pidesi satışı konusunu da değerlendirdiklerini kaydeden Başkan Yüksel, “Pide fiyatları henüz belirlenmedi. Resmi fiyatlar belli olduktan sonra yine fırıncı esnafımızla birlikte bu konuyu değerlendirip vatandaşlarımızın uygun fiyatla pide alabilmesi için adım atacağız,” diye konuştu.

PAŞA EKMEK BÜFELERİ NEREDE?

Paşa Ekmek Büfelerinin bulunduğu noktalar şu şekilde, Altınova Mahallesi Seda Sokak(Muhtarlık önü), 100. Yıl Mahallesi Tahsin Şahin Kaya Sokak(Pınar Taksi Durağı önü), Çınarlı Mahallesi Hükümet Caddesi (TBB Ulaşım Daire Başkanlığı önü), Çınarlı Mahallesi Şehit Osman Caddesi (Çocuk Parkı ve trafo yanı),Yavuz Mahallesi Ruşen Güneş Caddesi (Muhtarlık yanı), Ortacami Mahallesi Ördeklidere Caddesi (Gelgör Ucuzluk Pazarı trafo yanı), Ortacami Mahallesi Cengiz Topel Meydanı (Star Medica Hastanesi önü) , Aydoğdu Mahallesi Nergis Sokak (Sosyal Etkinlik Merkezi önü), Çiftlikönü Mahallesi İsmail Yazıcı Caddesi (Çiftlikönü Sağlık Ocağı önü), Bahçelievler Mahallesi TOKİ Konutları(Muhtarlık yanı)

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04