FORS LEYDİ NİN ASKERLERİ

FORS LEYDİ NİN ASKERLERİ

Çorlu CHP de ve özellikle de Belediye de yaşanan ve bu güne kadar herkesin bilip de hiç dillendirmediği konulardan biri de Fors Leydi krizi En son geçtiğimiz haftalarda yapılan CHP Çorlu kadın kolları seçimleri resmen Fors Leydi krizini açık bir şeklide ortaya çıkartmış oldu. Listede geceden hatta haftalar öncesinden isimleri belirlenen bazı kadınların sabah kongre öncesinde listeden isimlerinin çıkartılmış olması büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Peki CHP Çorlu Kadın kolları seçimlerinde listeleri kimler belirlemişti. Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt bu listelere müdahil olmadı diyebilirimsiniz. Yada şöyle sorayım. Sarıkurt müdahil olduysa ona bu listeleri kim eline tutuşturdu da kongre listeleri oluşturuldu.

Gelelim namı diyar kudretli Fors Leydi’mize. Adeta herkesi kendine bir Asker yapma hevesinden geri adım atmadan her geçen gün daha fazla hırs ve ihtiraslarıyla Belediyeyi, Örgütü, ve en sonda kadın kolları yönetimini resmen kendi istekleri doğrultusunda yönetmeye kalkmasına artık örgüt içerisinde ciddi şeklide tepki sesleri artmayla başladı. Belediyeyi perde arkasından yönettiğini bir çok kişi biliyor. Hatta birilerine; “Buradan sen gidersin, ben kalırım” şeklinde posta koyduğu da herkesin dilinde konuşulan konulardan birisi. Bu kadar büyük bir güce sahip olan  Fors Leydi için resmen Asker gibi hizada durmak ve onun yanında bir yerlere zıplama hayali içinde olanlarda her geçen gün artıyor gibi görünse de Fors Leydi nin kendisine ve saltanatına rakip olarak gördüğü, göreceği kişileri de şimdiden ekarte etme çabaları da gözden kaçmıyor. Tabi ki haklı değil mi, kimse elindeki saltanatı kaybetmek istemez. Saltanatı kaybetmemek adına her yol mubah dır teziyle yola çıkan Fors Leydi’miz de yarın öbür gün saltanata göz dikebilecek kimler varsa yada kendi gözüne öyle görünenleri şimdiden tavsiye etme girişimleri her zaman başarılı olmaya bilir. Hani bir söz var ya “Kedi her zaman Ciğer yemez” diye. Durum bundan ibaret. İşte tam bu noktada sayın Fors Leydi’miz kendisine itaat edecek Asker arama sevdası ve hırsı bir gün ters tepecektir. Hırs öyle bir hal almış ki, her önüne geleni saltanatın talibi diye görerek şimdiden yıpratma ve yalnızlaştırma politikalarına tabi tutmaya başlarsa vay Çorlu’nun vay örgütün haline. Ufak bir tavsiyem var Fors Leydi’mize. Her önüne geleni saltanatın gücü ile yıpratmaya ve yok etmeye kalkarsan, bazılarında başarılı olabilirsiniz, de bazen de sert kayaya çarpıp geri teper, ve gün gelir bu saltanatın nimetlerinin yüzde birine bile muhtaç kalıp o günleri mumla arar duruma düşebilirsiniz. O yüzden her önünüze geleni saltanatın talibi diye ötekileştirmeye kalkarsanız, bir gün bakmışsınız elde hiçbir şey kalmamış.

Hırsı ve ihtirası yüzünden Belediye den alın da örgüte kadar ve en önemlisi de Çorlu’ya büyük zara verecek olan bu zihniyete Fors Leydi’mizin artık son vermesi ve en önemlisi de birilerinin buna dur demesi gerekiyor. O nuda yapacak olanlar mutlaka çıkacaktır diye düşünüyorum. Kendisine yol arkadaşı değil, resmen Asker arayan Fors Leydi’miz, öyle herkesi perde arkasından yönetip, önüne geleni kendi Askeri gibi görmekten vaz geçmese büyük bir felaket kaçınılmaz olur. Yarın bu saltanat elinden kayıp gittiğinde o Asker gibi gördükleri önce ilk tekmeyi atıp giderler.

TESKİ deki Büyük Skandal Karşısında Muhalefet İl Başkanları Ne Yapıyor!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı TESKİ de son haftalarda gündeme gelen büyük skandallar karşısında hiçbir açıklama yapılmaması çok garip ve bir o kadar da ilginç değil mi sizce de.  TESKİ nin borcunun 950 Milyon olduğu ve bir çok yolsuzluk iddiaları ortada gezerken, iddiaların yanı sıra bir çok belgeler ortaya saçılmışken, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albaysak hala neden açıklama yapma gereği duymuyor. Fahiş fiyatlarla yapılan kiralamalardan tutun da bir çok fahiş harcama hakkında bu memleketin hiç mi yetkilisi yok, hiç mi Savcısı yok demekten kendimi alıkoyamıyorum. Ak Parti, MHP ve İYİ Partini İl başkanları siz ne işe yararsınız Allah aşkına,  Mahalle yangın yerine dönmüş siz hala hiçbir şey yokmuş gibi tek bir kelime açıklamanız, tepkiniz yok. Son bir söz de İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’a, Şubat Ayında yine kendisine ve Çorlu teşkilatına sitem de bulunan bir paylaşım yapmıştım. Orda Belediye ile ilgili olarak bir çok yolsuzluk belgesini bir yıldır yayınladığımız halde neden sessizi kaldıklarını sormuştum. Sayın Vekil duyarlı davranıp gece beni aradı dedi ki; “Seçim ittifakı yaptıysak, Hırsızlık ittifakı yapmadık. Gönder belgeleri Şeref sözü konuyu TBMM de gündeme getireceğim ilk fırsat da “ demesinin üzerinden Bir aydan fazla geçti, sözünü tutmasını bekliyorum. Kendisine güveniyorum ve inanıyorum. İnşallah bir an önce Çorlu Belediyesi ile ilgili bir yıldır yayınladığımız belgeler TBMM de gündeme getirir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04