TRAKYA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYOR

TRAKYA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYOR

Ergene Belediyesi tarafından Velimeşe Mahallesinde hizmete açılan, Trakya bölgesinin en büyük Halk Ekmek fabrikasında, saatte 2 bin 70 adet ekmek üretiliyor. Ergene Belediyesi tarafından kurulan Halk Ekmek Fabrikasının açılışı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Tesisi çok beğendiğini söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Çok güzel bir tesis olmuş. Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç duyulursa bizde böyle bir tesis açabiliriz” dedi.

Tekirdağ’da ki belediyeler içerisinde halk ekmek fabrikası ile üretim yaparak vatandaşlara en ucuz, en lezzetli ve kaliteli ekmek imkanı sunan Ergene Belediyesinin Halk Ekmek Fabrikası açılışı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Düzenlenen açılışa CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt, Mahalle Muhtarları, Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen açılıştı Halk Ekmek Fabrikası hakkında bilgiler veren EBSAN Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Durmaz, “Maliyetlerin her geçen gün arttığı ülkemizde ekmek gibi en temel ihtiyaç maddemizin en ekonomik, lezzetli ve sağlıklı ulaştırılması için halkımızın yanında olduk. Bu fırın da bunun en güzel örneklerinden biridir. Halk Ekmek Fırınımız, 1993 yılından beri hizmet vermektedir. İlçe olduktan sonra ne yazık ki teknolojik alanda eksiklikler olmuştur. Tesisimizde döner arabalı fırın ve otomatik borulu olmak üzere iki farklı teknoloji kullanılmaktadır. Otomatik borulu fırında saatte 1440 adet, döner arabalı fırında da 630 adet olmak üzere saatte 2 bin 70 adet ekmek üretimi gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra ambalajlı küçük yani rol ekmek sistemi de mevcuttur. 6 mahallemizde 7 ekmek satış büfemizde günlük 9 bin 500 ekmek satışı gerçekleştirmekteyiz. Önümüzdeki günlerde bu sayıyı da arttırmayı hedefliyoruz. En sağlıklı, en ucuz ve en kaliteli ekmeği üretmeye çalışıyoruz. Piyasada ekmeğin satışı 4,5 TL olmasına rağmen satış büfelerimizde 3 TL’den halkımıza sunmaktayız.”dedi.

2023 YILI TARİHİ HİZMET YILIMIZ OLACAK

Sosyal projelerde Ergene Belediyesinin her zaman öne çıktığını belirten Başkan Rasim Yüksel, “Bugün bir tarihi projemizi hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimizden bugüne kadar yılmadan çalışmaya devam ediyoruz. 2023 yılında kimse Ergene’de yol sorununu konuşmayacak. Bu yüzden sizlerden aldığımız güç ile çalışmaya devam ediyoruz. 6 ayda 6 projemizi hizmete açtık. Bugün de tarihi projemizi hizmete sunuyoruz. Sosyal projelerde Ergene Belediyesi her zaman öne çıkmıştır. Her mahallede iddialı projelerimiz var. 2023 yılı tarihi hizmet yılımız olacak.”diye konuştu.

ERGENE İÇİN VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ

Düzenlenen törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak ise “Ergene için verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Zor günlerden geçtik. Pandemi bütün seçilmişlerin hizmetleri konusunda aksamalara neden oldu. Bu süre sonunda ne kadar yarım kalan işlerimiz var ise onları tamamlamak için çalışacağız. Böyle bir tesisi ilçemize kazandıran Rasim Yüksel ve ekibini kutluyorum.”ifadelerini kullandı.

EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM

Son olarak konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk yine bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından anılmadı. Buradan o koltukta oturan Diyanet İşleri Başkanını kınıyorum ve o koltukta seni oturtmayacağız diyorum. İçim acıyarak sert bir sözle girdim ama artık yeter. Halk Ekmek Fabrikamız ilçemize, başkanımıza ve ekibine hayırlı olsun. İhracatımız arttı deniliyor ama cari açık rekor üstüne rekor kırıyor. Böyle bir günlerde Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel ve ekibi ekmeğe el uzatarak ucuz bir şekilde halkımıza sundu. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Açılış kurdelesinin kesiminin ardından törene katılan davetliler, hep birlikte tesisi gezerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04
DEVLET DOLANDIRILIYOR DEVLETİN YETKİLİLERİ NEDEN SESSİZ | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-09-11 19:05:00