GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR

Çorlu Özel Vatan Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Op.Dr.Çiğdem Akdağ Koçer, göz kapağı estetiğinin nasıl yapılacağına dair önemli açıklamalarda bulundu. Op.Dr.Çiğdem Akdağ, Göz Kapağı Estetiği Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunda da yazılı bir açıklamada bulundu.

Çorlu Özel Vatan Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Op.Dr.Çiğdem Akdağ konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Göz çevresinde sarkmış deriyle oluşan fazla kas dokusunun yok edilmesine ve göz çevresinin gerdirilmesi amaçlanarak yapılan estetik işlemlere, göz kapağı estetiği adı verilir. Göz kapağı estetiğinden önce hasta değerlendirmesi yapılır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte doğal olarak sarkmalar meydana gelebilir. Bununla birlikte göz altlarında da torba oluşumu, bollaşma, gevşeme, renk değişimi gibi çeşitli sorunlar oluşabilir. Bu belirtilen cerrahi işlemler ile düzeltilmesi de blefaroplasti nedir sorusunun yanıtıdır.

Blefaroplasti olarak da bilinen bu işlem üst ve alt göz kapağına yapılır ve farklı şekillerde gerçekleştirilir. Üst göz kapağı estetiği, göz kapağı düşüklüğü ameliyatı olarak da tanımlanabilir. Bu bölgedeki fazla deri ve kas dokusu kesilerek çıkarılır. Ameliyattan sonra iz görünmemesi için de kesi, göz kapağı katlanma çizgisinden atılır. Alt göz kapağı estetiği için ise kesi, kirpiklerin hemen altından atılır. Ardından cilt kaldırılır ve buradaki yağ paketçikleri göz altındaki çukura yayılır. Son olarak fazla deri ve kas kesip çıkarıldıktan sonra işlem tamamlanır. Eğer ameliyat sonrası göz altı çöküklüğü devam ediyorsa, göz altına yağ enjeksiyonu yapmak gerekebilir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Ameliyat esnasında kanama eğiliminin artmaması için işlemden en az 15 gün öncesinde, antibiyotik ve aspirin kullanımına son verilmelidir. Ayrıca yaraların iyileşmesini geciktirdiği için göz kapağı estetiği öncesi sonrası sigara ve diğer tütün ürünlerinden uzak durulmalıdır. Beklenmeyen sonuçlar doğurmaması için bu süreçte, bitkisel takviyeler de kullanılmamalıdır. Alt veya üst göz kapağı estetiği sonrası daha iyi bir sonuç almak için dikkat edilmesi gereken şeyler de oldukça önemlidir. 2 gün boyunca gözü yoracak eylemlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca doktorun verdiği damlalar ve ilaçlar kullanılmalıdır. 1-2 hafta kadar makyaj yapılmamalıdır; aksi takdirde enfeksiyon kapma riski yaşanabilir. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden direkt korunmak için güneş gözlüğü takılmalıdır.

Üst veya alt göz kapağı estetiği ağrılı bir ameliyat değildir. Ameliyat sonrası gözlerde sulanma, kuruma veya yanma hissi oluşabilir. Dikişlerin alınması için ideal süre 5 gün bulabilmektedir. Genellikle ameliyat sonrası hasta 1 hafta içinde işine dönebilir; ancak görmenin tamamen rahatlaması ve ödemin geçmesi için 2-3 hafta beklemek gerekebilir. Göz kapağı estetiği fiyatları hastanın durumuna, yapılacak olan işleme ve kullanılacak yönteme göre değişiklik göstermektedir” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04