GREVE GİTMEDEM TATLIYA BAĞLANDI

GREVE GİTMEDEM TATLIYA BAĞLANDI

Son günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı TESKİ de grev olacağı söylentileri gündemin ilk sırasında yerini alıyordu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ’de çalışan toplam 2600 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. Şimdi gözler Çorlu Belediyesine çevrildi. Çalışanlar ve sendika taleplerini alamadığı zaman Greve çıkacağı yönünde yorumlar her geçen gün artarak devam ediyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde, sözleşmenin karşılıklı mutabakat çerçevesinde imzalanmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman emeğin en yüce değer olduğunu savunduk ve çalışanlarımıza emeklerinin karşılığını verme gayreti içerisinde olduk. Bugün de burada toplu sözleşmeyi imza altına almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sözleşmemiz tüm işçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Gönül ister ki çalışanlarımıza her zaman daha fazlasını verelim. İmkanlar ölçüsünde en iyi artışı gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da halkımıza en iyi hizmeti vermek için tüm çalışanlarımızla birlikte gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından 01.01.2022-31.12.2024 tarihlerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak ve Disk – Genel İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Mesut Alak tarafından imzalandı. İmza töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal’ın yanı sıra, ilgili daire başkanları, Personel A.Ş.  ve sendika yetkilileri de hazır bulundu.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04