ŞUBAT AYINDA DA  DEVAM EDECEK

ŞUBAT AYINDA DA DEVAM EDECEK

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, birbirinden güzel kültür-sanat etkinliklerini Çerkezköylü vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Şubat ayında bir konser, bir tiyatro ve bir de resim sergisi etkinliğinin Çerkezköy halkı ile ücretsiz buluşturulacağını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay vatandaşları Kültür Sanat etkinliklerine davet etti.

ETKİNLİKLER TÜRK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ İLE BAŞLAYACAK

Çerkezköy Belediyesi’nin 2022 yılı Şubat ayı kültür ve sanat etkinlikleri 11 Şubat Cuma günü saat 20:00’deÇerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde muhteşem bir konser ile başlayacak. Şef F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu, birbirinden güzel eserleri Çerkezköylüler için seslendirecek.

“BİR ANARŞİSTİN KAZA SONUCU ÖLÜMÜ” SAHNELENECEK

Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu konserinin ardından Çerkezköy Belediyesi’nin Şubat ayı kültür ve sanat etkinlikleri 20 Şubat Pazar günü saat 20:00’de yine Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan ‘Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’ adlı tiyatro oyunu ile devam edecek. Oyunlarında her zaman yaşanmış olayları anlatan tiyatro karikatürcüsü Dario Fo, yine yaşanan bir olayı oyunlaştırırken; dramatik sorgu sahnelerinden, kara bir komedi yaratıyor. Yönetmenliğini Hakan Güven’in, çevirmenliğini ise Füsun Demirel’in yaptığı oyunda usta oyuncular Mahir İpek, Mehmet Ulusoy, Yıldırım Şimşek, Çağlar Deniz, Velican Demirel ve Hazal Pekgöz gibi usta isimler sahne alıyor.

OYUNUN KONUSU

Nobel edebiyat ödüllü Dario Fo tarafından yazılan oyun, 1969’da Milano’da geçer. Duomo Meydanı yakınlarında bir bomba patlar ve 16 kişi yaşamını yitirir. Polis ve iktidar yanlısı bir kısım medya olayı solcu anarşistlerin eylemi olarak göstermek ister. Polis patlamadan anarşistleri sorumlu tutar ve Giuseppe Pinelli’yi gözaltına alır. Sorgudaki 3. günün sonunda Pinelli, sabah polis merkezi binasının önündeki kaldırımlar üzerinde ölü bulunur. Polis, sorgu sırasında anarşistin binanın beşinci katından kaza sonucu düştüğünü söyler. Bu sırada aynı binaya “akıllı bir deli” sorgulanmak üzere getirilmiştir. İşte emniyetteki olaylar böylece başlar.

RESİM SERGİSİ AÇILIŞI YAPILACAK

Çerkezköy Belediyesi’nin 2022 yılı Şubat ayı kültür ve sanat etkinlikleri “Sanat Severler Resim Sergisi Açılışı” ile devam edecek. 22 Şubat Salı günü saat 14:00’te açılışı yapılacak olan sergide, Belediyemiz tarafından Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde oluşturulan Sanat Atölyesinde bir araya gelen Çerkezköylü ressamların eserleri, sanat severlerin beğenisine sunulacak. Sergi, 5 gün boyunca Çerkezköylülerin ziyaretine açık olacak.

Şubat ayında bir konser, bir tiyatro ve bir de resim sergisi etkinliğinin Çerkezköy halkı ile ücretsiz buluşturulacağını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, tüm Çerkezköylüleri Şubat ayı Kültür Sanat etkinliklerine davet etti.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04
DEVLET DOLANDIRILIYOR DEVLETİN YETKİLİLERİ NEDEN SESSİZ | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-09-11 19:05:00
ÇORLU ÖRTBAS EDİYOR SÜLEYMANPAŞA ÜZERİNE GİDİYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] tarihinde ÇORLU BELEDİYESİ BU KEPAZELİĞİ NEDEN GÖRMÜYOR başlıklı haberimizden
2021-08-24 12:48:39