SARAY’DA BÜYÜK ŞAİBELER Mİ DÖNÜYOR

SARAY’DA BÜYÜK ŞAİBELER Mİ DÖNÜYOR

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde sokağa çıkma yasağının olduğu dönemlerde ve yakın aralıklarla, üst üste meydana gelen yangınlar için Belediye Başkanı Özgen Erkiş yazılı bir basın açıklaması yaparak; “Direnmek görevdir yangın yerinde Öncelikle bu şaibeli olaylar zincirinin takipçisi olduğumuzu belirtmek isteriz.” dedi.
Başkan Erkiş büyük bir şaibe iddialarının olduğunu dile getirerek; “Son bir buçuk ayda, yoğun orman yangınları ile mücadele etmek durumunda kaldık. Yangınların, çıkış tarihleri, mevkileri, koşulları ve sonuçları:19 Mart 2020 Perşembe Safaalan-Pazarcık Mahallesi mevkii arasında ilk orman yangınında 4 bin metrekare alan yandı” dedi.
Aynı bölgede ikinci defa!
21 Mart 2020 Cumartesi Safaalan- Küçükyoncalı arası Karatepe mevkiinde 7 bin metrekare,
12 Nisan 2020 Pazar Ayvacık (Sokağa çıkma yasağının başladığı ilk hafta sonu) 4 bin metrekare,
26 Nisan 2020 Pazar Ayvacık Domuzdere mevkii (Sokağa çıkma yasağı esnasında ve başlangıcı dört ayrı noktadan çıkmak suretiyle) 13 bin metrekare,
29 Nisan 2020 Çarşamba Pınarça-Safaalan arasında kalan mevkiin de 90 bin metrekare alan yandı.
Öncelikle bu şaibeli olaylar zincirinin takipçisi olduğumuzu belirtmek isteriz. Konuyla ilgili olarak sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve halkımızla birlikte koordinasyon halindeyiz. Konuyu bilimsel olarak ele alan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun soruşturmanın derinleştirilmesi için gerekli adımları ivedilikle atmaktadır.
Bu mücadele esnasında değişimli olarak farklı yerlerdeki Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize bağlı itfaiye ekipleri ve gözünü budaktan sakınmayan orman köylüleri cansiperane biçimde bu mücadelede görev aldılar. Bu mücadeleye omuz veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz.
Her yangında ive diyetle olay yerine intikal ederek müdahalede bulunan, Saray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı çalışanlarımızdan oluşan ekibimize tüm Saray halkı adına teşekkür ediyorum. Verdikleri bu kahramanca mücadeleyi Saray halkı asla unutmayacaktır. Saygılarımla” dedi.
Haber: Abdurrahim Yıldırım


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04