CORONA VİRÜSÜ BAHANE RANT ŞAHANE

CORONA VİRÜSÜ BAHANE RANT ŞAHANE

Tüm Dünyayı saran ve büyük paniğe sebep olan Corona Virüsü salgının fırsat bilen bazı Temizlik firmalarının Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, İl ve İlçe sağlık müdürlüklerinden almaları gereken bir çok belge ve izinleri olmadığı halde Virüse karşı dezenfekte yapıyoruz” diyerek haksız kazanç elde ettikleri tartışmaları devam ediyor. Çorlu’da Esnaf Odasının, ve Kahveciler Odasının  üyelerine indirim anlaşması yaptık dediği, kampanya yaptığı firmaların Sağlık bakanlığından  ve İl Sağlık Müdürlüğünden Bu işleri yapmaları için gerekli izin belgeleri var mı.

Çorlu’da bulunan ve bu işi yaptığı iddia edilen firmaların sağlık bakanlığından yetki belgeleri ve İl Sağlık Müdürlüklerinden alınması gereken izin belgeleri olmadığı halde, isteyen vatandaşlara, ilaç üretimi konusundaki izin belgelerini göndererek, bunları kendilerinin Sağlık bakanlığından almış gibi göstermeleri büyük bir skandalı ve Sağlık rezaletini de peşinde getiriyor. Ev ve iş yerleri temizliği konusunda yetkili firmalar nasıl oluyor da bir anda görevi ve yetkisi dışında işleri yapabiliyorlar. Bu firmaları Belediyeler başta olmak üzere yetkili makamlar neden denetlemiyor. Halk sağlığı konusunda en hassas dönemden geçtiğimiz şu günlerde birileri rant elde etsin diye halkın sağlığının bozulmasına kimler neyin karşılığında göz yumuyor. Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar odasını üyelerine çektiği mesajda bir firma ismi verilerek%20 indirim yapıldığı açıklandı. Bu firmanın başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere İl sağlık Müdürlüğü ve yetkili makamlardan Dezenfekte ve ilaçlama yapabilir şeklinde belgesi var mı. Bunun denetimini İl Sağlık Müdürlüğü Zabıtanın yapması gerektiğini belirtirken, peki bu ilgili belgeleri Sağlık İl Müdürlüğü verirken denetimi neden Zabıta yapıyor soruları kafaları karıştırıyor.

Çorlu’da ki Odaların Yaptıkları Kampanyalarda Firmaların Yeterli Belgeleri Var mı!

Corona Virüsü ile ilgili olarak korunma amaçlı Dezenfekte yapan firmaların Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğünden izin belgelerinin olup olmadığı merak edilirken, İl sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede denetim yetkisinin Belediyelerde olduğunu bildiler. Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü kendilerinde izin kaydı olmayan ve Dezenfekte ve benzeri işleri yapan fakat hiçbir yetkisi olmayan sadece Temizlik firması yetkisine sahip firmaları denetleyemiyor mu. Çorlu Kahveciler Odasının üyelerine başlattığı kampanyada firmanın Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğünden gerekli izin ve yetki belgelerinin olduğunu açıklamasından sonra,gözler Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Odasının üyelerine attığı mesaj da %20 indirimli dediği firmanın Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğünden gerekli yetki ve izin belgelerinin olup olmadığını neden kamuoyuna paylaşmadığı kafaları karıştırıyor. Bu firmanın İl Sağlık Müdürlüğünden onaylı gerekli izin belgeleri yoksa Oda nasıl böyle bir girişimde bulunabiliyor ve halk sağlığı için büyük önem taşıyan bu konu nasıl oluyor da bu kadar hafife alınabiliyor. Kamuoyunda bir çok soru işaretleri bulunurken yetkili makamlardan ve Çorlu Esnaf sanatkarlar odasından konuyla ilgili açıklama bekliyoruz.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04