HIDRELLEZİN ADRESİ ORİON OLDU

HIDRELLEZİN ADRESİ ORİON OLDU

Orion, yüzyıllardır süregelen bir geleneğe bu yıl 4. kez ev sahipliği yaptı. Baharın gelişini kutlamak ve dileklerde bulunmak için düzenlenen Hıdrellez Eğlencesi bu yıl da Orion’da coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirildi. Dilek ağacına dileklerini asıp, Hıdrellez ateşinden atlayanlar, üç saat boyunca doyasıya eğlencenin tadını çıkardılar.
Orion Hıdrellez etkinliği 5 Mayıs Cuma günü öğle saatlerinde başladı. Çingene kızlar eşliğinde dilek ağacına ziyaretçilerin dileklerini asmasıyla başlayan etkinlik, akşam saatlerinde Trakya oyun havaları ve Roman müzikleriyle hareketlendi.
Çorlu’nun meşhur Roman orkestrası olan Kel Orhan ve ekibinin sahne almasıyla, saat 19:00’da Hıdrellez kutlamalarının Çorlu’daki adresi Orion oldu. Çingene kızların danslarıyla başlayan oyunlar ziyaretçilerin de katılmasıyla devam etti. Roman müzisyenlerin canlı performansı, en güzel Trakya ve Roman havalarıyla ziyaretçilere unutulmaz bir gece yaşattı. Orion ön otoparkını dolduran ziyaretçiler üç saat boyunca doyasıya oynamanın ve eğlenmenin tadını çıkardılar. Orion’da Hıdrellez ateşi de hava karardıktan sonra yakıldı. Oynayarak eğlenen yüzlerce kişi, ateşten de atlayarak geceyi tamamladılar. Çorlu’da düzenlenen en geniş katılımlı Hıdrellez eğlencesi saat 22:00’ye kadar Orion ön otoparkında devam etti.
Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04