HESAP SORACAK DA YOK VERECEK DE YOK

HESAP SORACAK DA YOK VERECEK DE YOK

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 İli etkileyen Asrın Felaketi depremde şu ana kadar 42 Bin vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu resmi rakamlar. Yüz Binlerce yaralı vatandaşımız var. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim. Büyük yıkımın olduğu bu İllerde ne bir Belediye Başkanı, nede bakan veya üst düzeyde bir istifa olmadı. Bu gidişle de olmayacak.  Sorumlulardan yargılanacak kimseler olacak mı gerçekten merak ediyorum. Binaları çöküp tutuklanan Mütahitlerden bahsetmiyorum. Onlar tutuklanmış. Bu tutuklanan kişiler bir konuşursa kimlere rüşvet vermişler. Kimlere ne komisyonlar avantalar vermişler.  . Gayet güzel. Peki onlara yol veren siyasetçiler, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İmar Müdürleri, İmar komisyonu üyeleri derken uzayıp gidecek zincirleme bağlantılara kimse uzanmayacak.

Bu ülkenin topraklarından asla adalet beklemeyim. Parası makamı olanın her türlü alçaklığı, şerefsizliği, pisliği, yolsuzluğu çok kolay bir şekilde örtbas edebildiği bir ortamda Adaleti aramanın mantığı yok. Bir çok Savcı Hakim in mal varlığına harcamalarına ve akrabalarının hesap hareketlerine bakılsın dediğimde tarihler 2014 ü gösteriyordu. Çorlu ya en basitinden bir çantasıyla gelip 3 yıl içinde en lüks semtlerde daire ve Villalar alan Savcı hakimlerin olduğunu yazdığımda, Fetönün başkenti şerefsizlerin devleti Çorlu da soruşturma geçirmiştim. Bana soruşturma açan şerefsizin Fetö den ihraç edilip tutuklandığını 15 Temmuzdan sonra canlı olarak yaşadım. Daha sonra ilginç olan da dosyanın açılmadan sadece ön görüşme gibi yapılıp resmen bana yoklama çekildiğini görünce bu günler aklıma geliyor.

Bir çok ilde özellikle depremden etkilenen İllerde bir çok vatandaşa Savcılıklara suç duyurularında bulunmuş. Binalarının yapımları ve kat irtifaklarının hatalı olduğu yönünde. Bunların neredeyse tamamına KOVUŞTURMAYA YER YOKTUR kararı veren Savcı ve mahkemelerde RET vererek davaları kapatan Savcı Hakimleri yargılayacak dik duruşa sahip Devlete ihtiyacımız var. Bu kararlara imza atan Savcı Hakimlerin mal varlıkları, hesap hareketleri incelenecek mi, kesinlikle HAYIR. Dedim ya bu topraklarda Adalet cüzdanın kalınlığı siyaseten ensenin kalınlığı ile ölçülür. Hatay Belediye Başkanından tutun da depremde etkilenen 11 ilin ve ilçelerin beldelerin Belediye Başkanları yargılanır mı diye beklerseniz daha çok beklersiniz.

İmara açılmasında sakıncalı yerler bir gecede Meclis toplantısında nasılda 10-15 kat ruhsat verildiği resmen ortaya çıkmasına rağmen, dünyanın her yerinde bu kepazelik canlı olarak görülmesine rağmen bir tek göremeyen bizim Devletimizin yetkilileri. Sözün kısası, İKTİDARI MUHALEFETİ HEPSİ PİSLİĞE BATTI. Hepsi kirli ranta ortaklar. En basit örneği, Hatay da Cennetten Bir Parça diye satılıp, binlerce insana Cehennemi yaşatan Rezidans Zeytinlikmiş. Burasını bir gecede birilerine ucuza satın aldırıyorlar. Kısa bir süre sonra bir İmar değişikliği, tabi İktidarı muhalefeti el birliği ile ki bu konu hakkında Ret veren varsa gerçekten alnından öpmek lazım. Yapılan İmar değişikliği ile O yerin zemini en fazla 3-4.  katı zor kaldırabileceği ortaya konulmansa rağmen 12 katı verenler niçin yaralanmaz. Çünkü İktidar da Muhalefet de aynı pisliği, aynı rantın işçinde beraber beslendi. Beraber yediler. Bir düşünün Depremden etkilenmiş 11 ili de toplam 96 milletvekili var ve bir tanesinin İktidar olsun Muhalefet olsun bir tane Milletvekili çıkıp bu pislikleri bu rezaleti gündeme getiremiyor. Niçin getiremiyor hepsi aynı kaptan yemişler. Hepsi gırtlağına kadar pisliğe ranta yolsuzluğa batmış. Aman Bana ne diyerek işlerine bakıp, sadece ve sadece kendi rantlarını düşünmüşler, hala da utanmadan milletin karşına çıkıp ahkam kesiyorlar. İsimleri lazım değil, siyasetin iğrenç rezil döküntüleri deprem bölgelerine gidip 30 bin liralık montları, 15 bin liralık ayakkabıları  ile üzerinde sadece pijaması kalan depremzedelere teselli vermesi kadar alçak rezil iğrenç bir durum olamaz. Şovlarını bitirip cehennem olup gidiyorlar. Deprem bölgesin gezen bazı siyasetin iğrenç döküntüleri üzerlerinde de milim toz yok. Ayakkabıları hepsi parlak gayet güzel boyalı. Allah gerçekten bin türlü belanızı versin diyorum.  Keşke bu siyasetin iğrenç alçak yüzleri kendileri çoluk çocukları enkazın altından aynı şekilde çıkmış olsalardı. Bu alçak iğrenç zihniyetin artıkları göbeklerini kaşıyarak sıcak da ayaklarını uzatıp da birde saçma sapan açıklamaları da yok mu. İnsanı gerçekten çileden çıkartıyor. Bu alçak zihniyete diyorum ki ya elinizden bir şey geliyorsa yapın yoksa o iğrenç elinizi, dilinizi tutun da daha fazla alçalmayın. Son söz olarak şunu belirtmek isterim bunca acının bir bedeli olmalı. Birlerine hesap sorulabilmeli. Bunun hesabını sormaktan aciz kalacak bir DEVLET bizim devletimiz olamaz. Hesap soracak dik duruşlu DEVLETE  ihtiyacımız var.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04