YAŞANACAK ÇEVRE FEKLAKETİNİN FARKINDAMISINIZ

YAŞANACAK ÇEVRE FEKLAKETİNİN FARKINDAMISINIZ

Merhaba değeli okuyucularım. Son günlere dikkatimi çekmeye başladı, önüne gelen çevreci olmuş. Olsun ne diyelim ama söylemlerine icraatlarına baktığınız zaman ne kadar boş ve sadece kendilerini ön plana atma derdinde olduklarını da görebilirsiniz. Bundan yaklaşık 10 yıl önce ve bu güne kadar yüzlerce belgeli çevre felaketine neden olacak haberler yaptım. Bu haberleri Trakya Gündem Gazetemizin internet sitesinde bulabilirsiniz. İşin gerçeği bölgemiz büyük bir çevre felaketi ile karşı karşıya ve maalesef hiçbir yetkili STK ve çevreciler bu gerçeği görmek istemiyorlar.

Yıllar önce ben bu haberleri yaparken, bu gün çevre felaketi yaşayacağız diyen bir çok kesim ve çevreci geçinmeye kalkanlara bana demediklerini bıkamamışlardı. Niçin mi, çünkü çevreyi kirletenlerden nemalanıp ceplerini dolduruyorlardı. Basında bu gün çevreci diye geçinen bazı zihniyetler o dönemde belediyeden ve başka yerlerden nasıl ne kadar sus payı aldıkları da hala sır gibi saklansa da her şey ortada sadece yürekli devlet görevlilerinin üzeri kapatılmış dosyaları açmaları yeterli olacaktır. Bu gün Ergene ilçesi sınırları içinde olan Dünyaca ünlü firmanın atıkları için kesinlikle kimyasal değil diyenlere soruyorum neyin karışlığında bu rezeliği örtbas ettiniz. Benim yıllar süren çabalarım ve yazılarım sonucunda Dünyaca ünlü firmanın atıklarının gömüldüğü çöplük yeniden açıldı ve 64 sayfalık bilir kişi raporunda çok ağır kimyasal materyallerin olduğu belgelenmiş oldu. Bazı yalaka kalemini ve şahsiyetini satmış sözde gazeteciler o gün de bu günde Fetönün kucağındaydı ve bölgedeki çöplükler yıllar öncede yazıp söylediğim gibi bu günde söylüyorum Fetö terör örgütünün kontrolü altındaydı. Niçin bunu söylüyorsun derseniz, rantın olduğu her yere bunlar çöker, ki öylede yaptılar. İşte Çorlu basının da ki satılık zihniyetlere   hala göz göre göre Fetö bağlantıları ortada olmalarına rağmen bu güne kadar kimseler de dokunamadı. Peki o gün Kimyasal atık yok diye rapor verenlere bu gün devletin yetkilileri niçin dokunamıyor. Buyurun belgesi. Uzun zaman uğraşlarım ve haberlerim sonucunda açılan çöplükte Binlerce ton Kimyasal atık olduğuna dair Çorlu Cumhuriyet Savcılığı 2016/5829 soruşturma dosyası. Bu konu nasıl örtbas edildi, hesabını soracak yürekli devlet yetkilileri lazım.

Örneğin Dünyaca ünlü bir firma var Ergene de bunların atıklarını yazdığım zaman dönemin Çevre İl müdürü bana etmediği tehditler, yapmadığı baskılar kalmamıştı. O zaman ki siyasi bağlantıları sayesinde bu namı diyar müdüre kimse dokunamadı. Hala da dokunabilen bir yetkili çıkmadı. O meşhur müdür demişti ki raporunda benim yazdığım belgeli  haberlerden sonra “Burada kesinlikle kimyasal atık yok”  demesi ve sonrasındaki  64 sayfalık raporun bu müdürü yalanlamış olmasından sonra ne oldu. Hiçbir devlet yetkilisi hesabını soramadı. Bana o gün sudan nedenlerle dava açanların arkasında Fetö Terör örgütü mensubu Savcı ve Hakimler bardı. Bana yaptığım belgeli doğru haberler için ve bu gün çevre felaketine yol açacak duruma gelen konulara değindiğim için ceza veren Savcı ve Hakimlerin tamamı Fetö terör örgütü üyesi olmaktan meslekten ihraç edilip tutuklanmışlardır. O gün bir yerlerden nemalanan sözde gazeteci ve çevreciler 64 sayfalık devasa kimyasal atıkların belgelendiği rapor için hala tek kelime edemedikleri gibi bu gün Çevreci diye utanmadan sağda solda boy göstermelerine sakın aldanmayın. Bu işin altında hangi kirli hesaplar ve gizli pazarlıklar var onu sorun.

ÇÖPLÜKLER REHABİLİTE EDİLMESE BÜYÜK FELAKETİ YAŞARIZ

Çevreci diye kendine bir köşe kapmaya çalışan bir yerlerden nemalanma peşinde olanlara hep sordum yine soruyorum. Bu güne kadar tek kelime mantıklı cevap veremedikleri gibi, bu konuyu ne zaman açmaya kalksam, üzerini örtmeye çalışıyorlar. Cumhuriyet tarihinin en büyük çevre ıslah projesi Trakya Çevre projesi. 3.6 Milyar dolar maliyet. Peki kimse düşünemiyor mu bu proje resmen çöpe gidiyor. Niçin mi Tekirdağ genelinde Büyükşehir olmadan önce 24 belde belediyesi vardı ve her belde belediyesinin çöplüğü vardı. Bu çöplükler yıllarca kirli bağlantılar ve hesaplar sayesinde Kimyasal atık depolarına döndü. Büyükşehir olduktan sonra bu çöplüklerin çoğunun kapatıldığı söylendi. Peki yıllarca dökülen kimyasal atıklar sonucu yer altı su kaynaklarına karışan kimyasalların hayatımızda nasıl bir felakete neden olacağını kimse düşünmüyor mu. Bu çöplüklerin nerdeyse hiç birinde baca sitemi doğru düzgün yok. İlerde oluşacak bir metan gazı patlamasında yaşanacak çevre felaketini düşünebiliyor musunuz. Yıllar önce İstanbul’da bir çöplük böyle patlaşış ve bir çok insan hayatını kaybetmişti. Sayın yetkililer bu konu sürekli örtbas edildikçe ileride yaşanacak olan felaketlerin sorumlusu sizler olacaksınız. Son zamanlarda çevreci geçinen sözde gazeteci ve çevreci görünüp kendine bir köşe kapma merakında olanlara duyurulur. Belki gerçekten insafa gelirsiniz de gerçeklerle  yüzleşip mücadele edersiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04