BÜYÜK BİR SORUN DAHA ORTADAN KALKTI

BÜYÜK BİR SORUN DAHA ORTADAN KALKTI

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, önemli bir sorunun daha ortadan kaldırıldığını ifade etti.  Çerkezköy–Çorlu yolunda TIR’ların gelişigüzel parklanmaları nedeniyle oluşan görüntü kirliliği ve trafik sorunları, Veliköy Mahallemizde yeni TIR Parkı’nın hizmete açılmasıyla sona erdi.

52 DÖNÜMLÜK ALANA SAHİP

Başkan Akay; “Yeni Tır Parkı’nın, Veliköy Mahallemizde eski futbol sahasının da içinde bulunduğu 52 dönümlük alana yapıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Belediyemizin iştiraki olan ÇERTAŞ (Çerkezköy Tarımsal ve Kimyasal Ürünler Üretim Satış ve Pazarlama A.Ş.) tarafından 52 dönümlük alan Milli Emlak’tan 4 yıllığına kiralandı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından alanda gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde yeni Tır Parkı hizmete açıldı” dedi.

360 TIR KAPASİTELİ

Yeni Tır Parkı’nın yaklaşık 360 Tır kapasiteli olduğunu sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Gümrük hizmetlerinin de verildiği Tır Parkı alanının içinde sosyal ihtiyaç alanları da (Cafe, restoran, WC, vb.)  yapıldı” ifadelerini kullandı.

TRAFİĞİ TEHLİKEYE SOKUYORDU

Çerkezköy-Çorlu yolu üzerinde parklanan Tırların, hem yaya ve araç trafiği açısından tehdit oluşturduğunu hem de görüntü kirliliğine neden olduğunu sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yeni Tır Parkımızın hizmete açılması ile birlikte bu problemler de ortadan kalkmış oldu” açıklamalarında bulundu.

Haber: Abdurrahim Yıldırım  

default
????????????????????????????????????

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04