ÖĞRENCİLERİN AKININA UĞRUYOR

ÖĞRENCİLERİN AKININA UĞRUYOR

Ergene Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Ergene Atatürk Evi adeta öğrencilerin akınına uğruyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya geldiği Selanik’teki evin bire bir aynısını görmek isteyen öğrenciler öğretmenleri nezaretinde ziyaret gerçekleştiriyor.

 

Ergene Belediyesi olarak Trakya Kalkınma Ajansı’nın ‘2019 Yılı Turizmin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırladığı Atatürk Evi Projesi’nin birinci olarak desteklenmeye hak kazanmasının yapımına başlanan ve geçtiğimiz 10 Ocak Günü düzenlenen törenle açılışı gerçekleştirilen Ergene Atatürk Evi öğrencilerin ilgisi ile karşılaşıyor. Pek çok okul ya da sınıf toplu halde Atatürk Evi’ni ziyaret ediyor.  Son olarak Ergene’de eğitim öğretim veren kurumlar arasında yer alan İstiklal İlkokulu 1/A ve 2/B sınıfı öğrencileri bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz, Cumhuriyetimizin kurucusu Ata’mızın Selanik’te doğduğu evin birebir aynısı olan Ergene Belediyesi Atatürk Evi Müzemizi ziyaret ettiler. Ziyaretin ardından öğrenciler günün anısına öğretmenleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

 

İstiklal İlkokulu 1/A ve 2/B sınıfı öğrencileri öğretmenleri nezaretinde bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz, Cumhuriyetimizin kurucusu Ata’mızın Selanik’te doğduğu evin birebir aynısı olan Ergene Belediyesi Atatürk Evi Müzemizi ziyaret ettiler. Öğrencilerin Atatürk Evi’ne olan ilgisinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Türkiye’deki 12 adet silikon heykele sahip tek Atatürk Evi olma özelliğini taşıyan Ergene Belediyesi Atatürk Evi’ndeki heykellerden 5’i Atatürk’e ait ve hayatının her bir evresini tasvir ediyor. Atatürk’ün 7 yaşına kadar Selanik’te yaşadığı evin bire bir aynısı olarak Yaptırılan Ergene Belediyesi Atatürk Evi’nde Atatürk’ün çocukluğunun canlandırıldığı bir heykel de yer alıyor. Bu özellik de diğer Atatürk evlerinde bulunuyor. Sadece Atatürk’ün yaşadığı ev olarak değil aynı zamanda bütün hayatının anlatıldığı Ergene Atatürk Evi’nin üst katı Atatürk’ün hayatının anlatıldığı müze konseptinde tasarlandı” dedi.

 

Başkan Yüksel ayrıca, “10 Ocak 2022 tarihinde düzenlenen törenle resmen açılışı yapılarak vatandaşların ziyaretine açılan Ergene Atatürk Evi’nin tefrişatında kullanılan antika eşyaların tamamı 19. Yüzyıl sonu ve 20. Yüzyıl başına ait orijinal eserlerden oluşuyor. Açıldığı günden bu yana adeta ziyaretçi akınına uğrayan Ergene Belediyesi Atatürk Evi Pazartesi günleri hariç sabah 10.00 akşam 19.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor” diye konuştu.

Ziyaretin ardından öğrenciler günün anısına öğretmenleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04