ERGENE’DE Kİ İNSANLIK DRAMINA YETKİLİLER SESSİZ KALMADI

ERGENE’DE Kİ İNSANLIK DRAMINA YETKİLİLER SESSİZ KALMADI

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yaşanan ve hafta içerisinde Trakya Gündem Web TV den canlı olarak yayınlanan İnsanlık dramına Başta Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı olmak üzere Ergene Belediyesi yetkilileri harekete geçti. Fatma Mandacıoğlu ailesinin dramına sesiz kalmayarak tüm imkanları seferber ettiler. Ergene Kaymakamlığı ve Belediyenin bu hareketi büyük taktir topladı.

Mahalle sakinleri yaşanan manzara karşısında Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı ve Ergene Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler. Mandacıoğlu ailesinin evi bakıma alınacağı ve temizlik, bakım işleri bitene kadar bakım merkezine yerleştirileceği açıklandı. Ergene Belediyesi ekipleri evin bahçesinde bulunan çöpleri yayından hemen ertesi gün temizledi. Kaymakam Taşçı izinde olmasına rağmen Mandacığolu ailesinin evine Sosyal Yardımlaşma görevlilerini göndererek konuyla ilgili bilgiler alıp, gerekenlerin yapılması talimatı vererek, konuya olan duyarlılığı göstermesi, kamuoyundan büyük taktir topladı.

Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı Derhal Müdahale Etti!

Ergene İlçesi Sağlık Mahallesi, dere boyu mevkiinde bulunan Mandacıoğlu ailesinin yaşadığı dramı canlı yayında gündeme getirmemizden sonra, Ergene Kaymakamı, Mehmet Emin Taşçı izinde olmasına rağmen Konya derhal müdahale ederek, yetkili birimlere talimatlar vererek aileye yapılması gereken tüm imkanları seferber etti. Konuyla ilgili olarak Kaymakam Mehmet Emin Taşçı, yaptığı yazılı açıklamda şu bilgileri verdi;  “İlçemizde sağlık mahallemizde ikamet eden Fatma Mandacıoğlu ailemizin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfında dosyası mevcut olup ailenin evi daha önceki yıllarda tadilat ve bakımı yaptırılmış soba ve ev eşyaları temin edilip kendilerine teslim edilmiştir. Hasan Mandacıoğlu vefatından sonra kendilerine bakma yetilerine sahip olmadığından aileler sosyal hizmet merkezince Evlerinden alınarak bakım merkezine yerleştirilecektir” ifadelerine yer verildi” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04