CHP KONGRELERİNDE Kİ İNCE HESAPLAR VE DÜŞMAN KARDEŞLER

CHP KONGRELERİNDE Kİ İNCE HESAPLAR VE DÜŞMAN KARDEŞLER

CHP KONGRELERİNDE Kİ İNCE HESAPLAR VE DÜŞMAN KARDEŞLER
CHP de başlayan kongre süreçleri tüm il genelinde heyecanla devam ederken, Çorlu ve Ergene de, ilçe başkanı adayları tüm hızıyla çalışmalarını sürdürürken, perde arkasındakiler de uzun zamandır kulislerini çoktan yapmaya başlamışlar bile. Kongrelerin bu kadar heyecana sarmasının ana nedenlerinden biri de önümüzdeki yıl yapılması muhtemel erken genel seçimler. Birde birileri çıkıp da yerel seçimlerle birlikte yapalım erken seçimi derse de hiç şaşırmam.
Koltuk kavgası bu kadar kızışmışken, daha normal zamanda genel seçimlere ve yerel seçimlere neredeyse Dört yıl varken, neden bu kadar kongreler önem taşır dersiniz. Tabi ki muhtemel bir erken seçimin hesapları şimdiden yapılıyor. CHP Çorlu da şu ana kadar çıkan aday sayısı Dört. Bu isimler; Mevcut ilçe başkanı Özgür Ertaş, Yıldıray Arıcı, Doğukan Dağ, Engin Anıl. Bir de bayan isimden bahsediliyor, şu ana kadar hiçbir bayan aday resmi olarak bende adayım demedi. Adaylığını açıklayıp sahaya inen şu ana kadro bu Dört isim var. Birde her dönemde kendine koltuk kapmak için sağa sola dedikodu yapıp bende adayım diyerek, sonradan da bana yönetimde bir yer verin çekilirim diyen bazı zihniyetleri hiç saymaya ve telaffuz etmeye gerek yok. Bu kişiler her zaman kendilerine bir koltuk olsun da fark etmez, gerekirse 23 Nisanlar da bile olsa yeter anlayışında giden egosu yerlerde olan zihniyetlerden öte gitmemiş kişilerdir.
Ünal Baysan- Emre Köprülü Dengesi!
CHP kongrelerinde eski Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın İl başkanlığı için uzun zamandır kulis yaptığı, hatta ve hatta düşman kardeşler diyebileceğimiz bir çok kişi ile uzun zamandır can ciğer kuzu sarması olması bu hedefe kilitlendiğinin resmen göstergesidir. Eski Milletvekili Emre Köprülü konusuna gelecek olursak, Yıldıray Arıcı, bir önceki kongrede %85 gibi ezici bir çoğunlukla ilçe başkanı seçilmesinden kısa bir süre sonra Çorlu Belediye Başkanı aday adayı olup istifa etmesinde Emre Köprülü’nün etkisi olduğu konusunda herkes hemfikir. Ünal Baysan, İl Başkanlığı yolunda kesinlikle Çorlu delegesinin önemini iyi bildiği için de Emre Köprülü ile şimdilik iyi geçinmek zorunda. Köprülü ise İl Başkanlığı olursa hiç de hayır demem edaları ile gezmesine rağmen, “İstemem yan cebime koy” dercesine bir tutum içinde. Birde olası bir genel başkan değişikliği için CHP de yapılabilecek bir büyük kongrede bana bir yerlerden bir koltuk daha düşer mi hesaplarının olduğu da aşikar. Malum Emre Köprülü resmen Muharrem İnce’yi desteklediğini biliyoruz. İnce de de çok büyük bir keramet de yok aslına bakarsanız. Boş bir balondan öte geçmeyecek bir zihniyet. Yıldıray Arıcı için bir çok partili çok erken davrandı yorumlarını da yaparken, bazı partililer de Emre Köprülü’nün etkisi ile böyle bir yol çizdiği şeklindeki yorum ve eleştirileri hala kamuoyunda tazeliğini koruyor. Ünal Baysan il başkanlığı yolunun Çorlu dan geçtiğini çok iyi bildiği için bir çok düşman kardeşlerle şimdiden dostluğunu pekiştirmiş durumda. Bu timsah gözyaşlarımı yoksa gerçek mi taktir sizlerin diyenlerin sayısı da bir hayli fazla.
Ahmet Sarıkurt’a Partililerden Tepki!
Daha kongre takvimi bile açıklanmadan Çorlu belediye başkanı Ahmet Sarıkurt’un, mevcut başkan Özgür Ertaş’a destek vereceğini resmen açıklamasından sonra diğer adayların bir çoğu büyük tepkiler gösterdi. Parti üyeleri içerisinde başlayan tartışmanın boyutları nereye kadar gider bilinmez ama, Sarıkurt’un oynadığı bu kumar siyasi hayatını da bitirebilir, yada bir dönemi daha garanti altına alma hesapları bir nebze tutabilir de.
Diyelim ki kongrede Ahmet Sarıkurt’un desteklemediği bir aday kazanır. Sonuç ne olacak sayın başkan, ben bununla çalışmam mı diyeceksin. Ben bu yönetimi görevden aldırırım mi diyeceksin ki ona çapın yetmez, yada ben bu yönetimle çalışmam, istemem başkası mı gelsin diyebileceksin. Paşa paşa yeni seçilecek kim olursa olsun çalışmak zorunda kalacaksın. Bence Sarıkurt Özgür Ertaş’ın şansını zora sokmuştur.
İlçe kongrelerinin sonunda İl kongresinde Ünal Baysan aday olursa siyasi hayatına tamam yada devam diyeceği bir noktaya gelecek. Şimdiden herkese şirin görünen ve işi bilen Baysan kalıp kimseye destek olduğunu açıklamıyor. İsterse açıklasın, yarın öbür gün millet derki “Geçti o günler can cazım” Emre Köprülü ise hala bir koltuk peşinde koşmasına da anlam veremedim. Sen genç yaşta 7 yıl Milletvekili oldun. Bir yerde bırakmak lazım her koltuk birilerine tapulu değildir. Uzun zamandır Ünal Baysan ile yan yana gelmeyen Köprülü bir anda Baysan ile can ciğer kuzu sarması olunca düşman kardeşler değimi akıllara geliyor. Bakalım ne hesapları var. Bu sefer kim kimi kandıracak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04