OPTİMED HASTANESİ’NDE MEDİKAL (TIBBİ) ONKOLOJİSİ ÜNİTESİ AÇILDI

OPTİMED HASTANESİ’NDE MEDİKAL (TIBBİ) ONKOLOJİSİ ÜNİTESİ AÇILDI

2007 yılında “Sağlığınız Güvende” mottosuyla yola çıkan Optimed Sağlık Grubu yoluna durmadan devam ediyor. Çerkezköy ÖzelOptimed Hastanesi Tıbbi Onkoloji(kemoterapi) Ünitesi ile sağlık hizmeti sunmaya başladı.

Bugüne kadar Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi’nde kanser ameliyatları, kanser tarama, tedavi amaçlı görüntülemeler ve 2023 yılı içerisinde Radyasyon Onkolojisi hizmeti sağlanıyordu. Açılan Tıbbi Onkoloji Ünitesi ile tüm kanser türlerinin kemoterapisive halk arasında akıllı ilaç olarak bilinen immunoterapi tedavisi de uzmandoktorlar ve kalifiye hemşireler gözetimde yapılmaktadır.

Kemoterapi, immunoterapininve her türlü tedavi işleminin kanser hücreleri ve tümörler üzerindeki etkilerini inceleyen ve bu alanda araştırma yapan birimdir. Tedavi sürecinde hızlı veya kontrolsüz çoğalan kanser hücrelerini bertaraf etmek üzere tedavi ayarlanmaktadır.İmmunoterapiözellikle genetik tetkik yapıldıktan sonra hastaya özel ve hastalığa bağlı özel mutasyona yönelik yapılan ve başarı oranı oldukça yüksek olan bireyselleştirilmiş bir tedavidir.İmmunoterapi damardan verilir ve yan etki bakımından kemoterapiye göre daha az yan etkiye sahip bir tedavi yöntemidir.

 

Ülkemizde ve tüm dünyada kanser giderek artan bir sağlık sorunudur. Yenilikçi yaklaşımı, bilimsel gücü, değer katan çalışanları vevizyonu ileOptimed Sağlık GrubuOnkoloji alanında da genişliyor. En önemli önceliklerinden birisi de her hastaya modern tedavi kılavuzlarına göre tedaviyi farklılaştırmak ve hastanın hayatına fazla yan etki oluşturmadan değer katmaktır.

 

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Tıbbi Onkolojisi Ünitesi’nde hastaların tüm yeni tedavi imkanlarına ulaşmaları için gerekli çaba gösterilmektir.Teknolojik gelişmelerle birlikte Tıbbi Onkoloji Ünitesi’nde çığır açan yeni tedavi yöntemleri, ilaçları ve son olarak genetik analiz sonrası kişiye özel tedaviler yapılabilmektedir.

Kemoterapi tedavisi uzun soluklu bir tedavi olduğu için hastaların hafta içi her gün merkeze gitmesi gerekmektedir. Trakya Bölgesi’nde Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi’nde onkoloji hastaları hızlı ve kolay bir şekilde hizmet alabilmektedir. Tıbbi Onkolojisi Uzmanı Uzm. Dr. ShuteAilia DAE, sağlıklı bir yaşam için düzenli olarak sağlık taramalarının yaptırılmasının ihmal edilmemesi gerektiğini önemle vurgulamaktadır.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04