KEMOTERAPİ MERKEZİ İNŞAATINA BAŞLADI

KEMOTERAPİ MERKEZİ İNŞAATINA BAŞLADI

Süleymanpaşa Belediyesi, Namık Kemal Üniversitesi ile imzalanan protokolün ardından, 80 hastaya aynı anda hizmet verebilme kapasiteli Kemoterapi Merkezi binasının inşasına başladı. Başkan Yüksel, çalışmaları yerinde inceledi.

Geçtiğimiz günlerde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin arasında protokol imzalanmış, protokole göre üniversite belediyeye yerleşke içinde yer tahsisi yapmıştı. Protokol doğrultusunda Süleymanpaşa Belediyesi 800 metrekare taban alanına sahip ve 80 kemoterapi ünitesi barındıracak olan Kemoterapi Merkezi binasının inşası Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılacak ve binanın tefrişatını da Namık Kemal Üniversitesi temin edecek.

BAŞKAN YÜKSEL DEKAN GÜLTEKİN İLE İNCELEMEDE BULUNDU

Süleymanpaşa Belediyesi, protokolün imzalanıp yer tahsisinin yapılmasının ardından çalışmalara başladı. Bina için temel atma hazırlıkları tamamlandı. Kemoterapi Merkezi inşaat alanında NKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gültekin ile birlikte incelemelerde bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunduğu Gültekin’e bilgi verdi.

YÜKSEL: YILBAŞINA KADAR İNŞAATI TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Yüksel, Kemoterapi Merkezinin en kısa sürede tamamlanarak üniversiteye teslim edileceğini belirtti. Yüksel, “Allah kimseyi hastanelere düşürmesin ama eksikliğini de göstermesin, özellikle kanser hastalarımız için önemli bir yatırıma imza atıyoruz. Namık Kemal Üniversitemizin kemoterapi merkezi çok dar alanda hizmet veriyordu. Sayın Rektörümüz Mümin Hocamız ve Sayın Dekanımız Erdoğan Hocamız ile yaptığımız görüşmeler sonucu, belediye-üniversite işbirliği ve hayırsever vatandaşlarımızın da destekleri ile Araştırma Hastanesi bünyesinde aynı anda 80 hastamızın kemoterapi alabileceği bir Kemoterapi Merkezi için çalışmalara başladık. Yılbaşına kadar inşaatını tamamlamayı hedeflediğimiz projemizin şimdiden hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04