Ergene’de Maskeler Muhtarlıklara Teslim Edilmeye Başlandı

Ergene’de Maskeler Muhtarlıklara Teslim Edilmeye Başlandı

Ergene’de vatandaşların maske ihtiyacını karşılamak için Ergene Belediyesi, Ergene Kaymakamlığı ve Çorlu Devlet Hastanesi ortaklığında kurulan maske atölyesinde üretilen maskeler Ergene’de mahalle muhtarlıklarına teslim edilmeye başlandı.
Korona virüs salgınına karşı vatandaşların sağlığını korumak için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam eden Ergene Belediyesi Ergene Kültür Merkezinde maske üretimine başladı. Ergene Belediyesi, Ergene Kaymakamlığı ve Çorlu Devlet Hastanesi ortaklığında kurulan maske atölyesinde günde 3 bin adet maske üretiliyor. Hafta sonları dahil üretime devam eden Ergene Belediyesi personeli Ergene’de vatandaşların sağlığı için yoğun bir mesai temposu içerisinde çalışıyor.
Ergene Belediyesi vatandaşlara dağıtılmak üzere ürettiği maskeleri mahalle muhtarlarına teslim etmeye başladı. Ergene Kültür Merkezinde üretilen maskeleri Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel önce ki gün Kırkgöz ve Esenler Mahalle muhtarlıklarına teslim etti. Başkan Yüksel maskelerin muhtarlar aracılığı ile muhtarlığa gelen vatandaşlara dağıtılacağını belirterek, “Ergene’de vatandaşların sağlığı her şeyden önemlidir, üretimine başladığımız maskeler Belediye personellerimiz tarafından mahalle muhtarlıklarına teslim edilmeye başlandı. Vatandaşlarımız maskelerini muhtarlıklara gelip alabilirler” dedi.
Başkan Yüksel salgın sona erene kadar maske üretimine devam edeceklerini belirterek üretilen maskelerin muhtarlıklara bırakılmasına devam edileceğini de belirtti.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04