ERGENE DEVLET HASTANESİ İÇİN İLK ADIM ATILDI

ERGENE DEVLET HASTANESİ İÇİN İLK ADIM ATILDI

CHP li Ergene Belediyesi ile Ak Parti arasında yeri ve konumu açısından uzun zamandır tartışmalara sahne olan ve ne zaman yapılacağı konusunda tartılmaların yaşandığı Ergene Devlet Hastanesi ile ilgili olarak zemin etüdü çalışmaları başladı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel bir çok kez Ergene Devlet Hastanesinin yerinin uygun olmadığı konusunda eleştirilerini dile getirmişti.

 

Konuyla ilgili olarak Ak Parti Ergene İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;  “Marmaracık Mah. 875 Ada, 26 Parselde bulunan ve 37.226.35 m2 yüzölçümüne sahip arsada hastanemizin İnşaat Alanı yaklaşık 12.000 m2 olacaktır. Bodrum Kat + Zemin Kat + 3 Normal Kat olarak yapılacak 50 Yataklı Devlet hastanemiz bünyesinde; Acil Servisler, Poliklinikler, Doğum Salonları, Ameliyathaneler, Yoğun Bakım Birimleri, Yataklı Servisler, Hemodiyaliz Ünitesi, İdari Birimler, Destek ve Teknik Hacimler bulunmaktadır.

 

Şuan hastanemizin zemin etüdü çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Zeminin fiziksel ve mekanik özelliklerini belli etmek için 6 farklı noktadan 30 metre derinliğinde sondaj çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca presiyometre ölçümleri, sismik ve mikrotrömör ölçümleri yapılmaktadır. Hastanemizin yapımı için gerekli tüm süreçleri en hızlı şekilde takip etmekteyiz” denildi.

 

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-07-26 16:38:10
DEVLETİ SOYANLARA ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ YUMDU | Trakya Gündem Gazetesi: […] DEVLET TRİLYONLARCA ZARAR EDERKEN YETKİLİLER NE YAPTI […]
2021-10-22 18:39:12
RUHUNU ŞEYTANA SATMAMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ ARANIYOR | Trakya Gündem Gazetesi: […] Merhaba değerli okuyucularım. Çorlu Belediyesinin yolsuzlukları, buda yetmemiş gibi,
2021-10-11 10:42:04