Tarih : 2/26/2020   |   Saat  : 10:48:55 PM  

SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARI VE STK LAR NE İŞE YARIYOR

Abdurrahim YILDIRIM

02 Mayıs 2019, 22:53

Abdurrahim YILDIRIM

Yerel seçimle bitti. Atık seçim yerine geçim derdi başladı. Gelelim bölgemizin Siyasi partilerine ve Sivil toplum kuruluşlarına. Ne işe yaradıklarını ben hala çözemedim. Bir işe yarar bir işler yapıyorlar mı taktir sizin. Nereden çıktı bu konu diyecekler de vardır. Haklılar tabi ki. Çorlu ilçemizde bakalım siyasi partilerimizin ilçe başkanları uzun zamandır ilçenin sorunları ile ilgili ne yapmışlar. Hiç de işe yarar bir şey yok ortada. Neden Protokollerde görünelim, hava atalım, kendimizi herkesin üstünde görelim ve herkes gelsin bizim önümüzde ceket ilikleyip selam versin. Çorlu da kamu alanında bir çok eksik ve açık varken sizler siyasi partilerin ilçe başkanları olarak ne yapıyorsunuz merak ediyorum.

Örneğin 50 ilden büyük Çorlu’da ki Polis sayısına bakın karşılaştırın ve uçurumu görün. Polis sayısının yetersizliğine rağmen Çorlu Emniyeti elinden geldiği kadar çalışmaya, çabalamaya gayret gösterse de iş nereye kadar gidecek. STK lardan alında siyasi partilerin ilçe başkanlarına kadar bu konuda bu güne kadar tek kelime edeni duydunuz mu. Ben duymadım. Hangi siyasi partinin ilçe başkanı ben bu konuda şunu yaptım diyorsa açıklasın konuşsun, herkes onu taktir eder.

Mustafa Şentop’un TBMM başkanı seçilmiş olması Tekirdağ ve ve Trakya için büyük bir nimet ve şans değil midir. Peki Sayın Şentop işi gücü bırakıp ne kadar memur eksik, ne kadar polis vs kamu görevlisi eksik. Hangi ilçenin neyi eksik diye bakacak hali yok ya. İktidar partisinin ilçe başkanları başta olmak üzere tüm STK ler ve diğer partilerimizin ilçe başkanları yaşadıkları şehre ve insanlarına olan sorumluluklarını yerine getirip gerektiği şekilde çalışmak zorundalar. Bu bir lütuf değil görevdir. Zoruna giden varsa kimse kimseyi zorla bir yerde tutmuyor çeker gider. En azından işi doğru düzgün yapacak birileri çıkar. 

Sayım Şentop seçim dönemi tüm ilçeleri gezdi ve konuşmasında aynen şu sözleri söylemişti; “TBMM başkanlığı sadece şahsıma verilmiş bir paye değil, Sayın Cumhurbaşkanımızın Tekirdağ ve Trakya’ya vermiş olduğu önemin göstergesidir. Şahsıma verilen bu görevle Tekirdağ ve Trakya bölgesine verilmiş olan bir payedir”  Bu fırsatı çok iyi değerlendirmek adına özellikle Ak partinin il ve ilçe başkanlarına büyük görevler düştüğü gibi, STK başkanlarına da ciddi görevler düşmüyor mu.  Madem böylesine büyük bir fırsat ayağımıza gelmiş akılı olup bunu değerlendirmek gerekmez mi. Ak parti ilçe teşkilatları bölgelerinde olan sorunlarını iletmek için illa da randevu almalarına da gerek yok. Çünkü Mustafa Şentop TBMM başkanı olarak her fırsat da bölgede ve her ortamda ilçe başkanları hiçbir problemle karşılaşmadan kendisi ile çok rahat görüşebiliyor. Yoldan geçen vatandaş bile çok rahatça derdini sayın Şentop’a anlatırken, ilçe başkanları “fırsatımız ve zamanımız olmadı” gibi saçma sapan bahaneler üretirlerse buna anaokulu çocukları bile inanmazlar.

Çorlu TSO Bu Konuda Neden Sessiz!

Türkiye’nin On’unucu büyük Odası olan Çorlu TSO bu konularda ne yapıyor. Bölgede Birinciyim, Türkiye’de ilk 10 dayım demekle olmuyor büyüklük. Sayın İzzet Volkan geleceği parlak, genç bir başkan fakat bölgeyi kendi istediği gibi dizayn edip de kendine siyasi bir gelecek oluşturma çabasından çıkarak, ilçenin önemli sorunlarının çözümü için, böylesine büyük bir fırsat ele geçmişken, küçük hesaplarla zaman kaybedersek büyük bir hüsranı yaşarız gene. O yüzden Çorlu TSO STK lar anlamında en büyük rolü oynamaktadır. İlçe ve Belediye başkan adayı belirleme yeri olmaktan çıkıp geleceğe yönelik hizmetlerin planlandığı bir kurum olma yolunda ilerlemelidir Çorlu TSO. Yoksa birilerinin arka bahçesi olmuş, birilerinin tüm bölgeyi dizayn etmeye kalkacağı bir kurum olduktan sonra kalkınan ilçemiz ve bölgemiz değil, sadece birkaç kişi ve birkaç zümreden başka hiçbir şey olmaz.

Önümüzde büyük bir şans ve fırsat varken bunu en iyi şekilde değerlendirmek lazım. Siyasi partilerde ilçe başkanlığı ve STK başkanlığı demek hava atma yeri, protokollerde boy gösterme yeri olmamalıdır. Kimse egolarını tatmin etmek için bu makamları işgal etmesin yada birilerinin kuklası olmasın. Halkının hizmeti için kendini adayanları tarih her zaman her yerde en güzel şekilde yazacaktır. Kimse de kerameti kendinde görmesin derim. İnşallah bölgemiz için her şey çok daha güzel olur.

Ak Partili Çorlu Belediye Meclis Üyeleri ve MHP li üyelerden bu dönem ben şahsen umutlu olmak istiyorum. Belediye içerisinde yapılan yanlışlara sessiz kalmak yerine masaya vuracak iradeyi ve gücü göstermelidirler. Kendi içlerinde partililerin eleştirileri, gerek basın mensuplarının eleştirilerini dikkatle dinlemelidirler. Bu dönem din tüccarları ve Atatürk tüccarları arasına sıkışıp kalmış bir çorlu istemiyoruz. Bu hepimize zarar verir.

 

Bu haber 294 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
ÇORLU BELEDİYESİ MECLİS TİYATROSUNDA NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2