Tarih : 2/26/2020   |   Saat  : 10:55:24 PM  

YEREL SEÇİMLER VE FETÖ UZANTILI ADAYLAR MECLİS ÜYELERİ

Abdurrahim YILDIRIM

24 Aralık 2018, 15:54

Abdurrahim YILDIRIM

Yeni Sayfa 1

31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler için çok da fazla dillendirilmeyen fakat büyük bir tehlike oluşturan bir konu var ki çok da vahim. Ülke genelinde büyük bir Fetö terör örgütü temizliği yapılırken, hala siyasi kadrolarına dokunulmamış olması işin ayrı bir boyutu ve ilerde yeniden yapılanma için büyük bir fırsat oluşturacak olan siyasi yapılanmanın güçlü kalması için Fetöcü hainler kesiklikle boş durmayacaklardır.

Yerel seçimler öncesi henüz bir çok yerde adaylar beli değilken, bunu yanında Belediye meclis üyelikleri listeleri de henüz açıklanmamışken bence tüm partilerde Başkan adayları ve Meclis üyeleri çok iyi bir şekilde gözden geçirilmelidir. Bu konuda yapılan geçmişteki haberler de kesinlikle yeniden ele alınıp düzgün bir şekilde araştırılmalıdır. 17 Ağustos 2017 de Trakya gündem gazetemizin internet sitesinde de yayınladığımız “TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR DE ÇÖP DEN FETO ÇIKTI” http://www.trakyagundem.net/haber_detay.asp?haberID=1785 haberimiz bu güne kadr hep örtbas edilmesi sizce de büyük bir kepazelik örneği değil mi. Madem Fetö ile ciddi bir mücadele olacak önce siyasi ayağı yok edilmeli. Aksi halde bu yapı en fazla 5 yıl içinde güçlenir ve yeni bir darbeye kalkabilir. Bunu yapmayacağını bir garantisi de yok. Bu haberle ilgili Aydın Cumhuriyet Savcılığı hala soruşturmayı derinleştirerek sürdürmesine rağmen, Tekirdağ da resmen örtbas edilmesi bir çok kirli bağlantıyı ve düşünceleri, yorumları da beraberinde getiriyor.

Belediye Başkan adayları ve meclis üyesi adayların tamamı çok iyi araştırılmalı. Aksi halde bu yapı 5 yıl görevde kalacağı için istediği şekilde istediği gibi her türlü imkanı Fetö örgütüne sağlayabilir. Bu konuda ahbap çavuş ilişkisine girilip de benim adamım, senin adamın mevzusu yapılırsa bu işin bedeli ilerde çok ağır olur. Atatürk ve Din tüccarları arasında sıkışıp kalmış bir belediye anlayışı ile maalesef bu güne kadar Çorlu ve Tekirdağ genelinde halk hak ettiği hizmeti alamadı. Birileri Atatürk’e, birileri Dine sığınarak kendine adeta bir arka bahçe oluşturan alçak zihniyetlerin elinde oyuncak olmuş Çorlu ve Tekirdağ’da artık bir şeylerin değişmesinin zaman çoktan geldi de geçiyor bile. Dün Fetöcülerle iş tutup onlara her türlü imkanları sağlayanlar bu gün hala hırsları uğruna yerlerine kuklalarını getirerek hala yönetimim ellerinde tutmak isteyen zihniyet ve Din tüccarlarının iş birliği neticesinde Çorlu yıllarca çok şey kaybetti.

Bir anda zenginleşen ve mal varlığı hızlı bir şekilde artış gösteren Belediye Meclis üyeleri bu güne kadar ne gariptir hiç sorgulanamadı. Çorlu Belediye Meclis üyelerinin çoğuna bakın rant peşinde koşmaktan bir halt ettikleri yok. Bunların geçmişte Fetöcülerle bağlantılarına ilişkilerine kimse bakma zahmetine katlanmadı mı. Çorlu da gerçekten devlet var mı sizce. Devlet deyince lüks binalar, son model makam araçları ve yalakalıktan öte gidilmeyen bir anlayış söz konusu. Çorlu ve bölgemizde şerefli, dürüst devlet adamları, bürokratlarımız yok mu. Bir hayli fazlası var. Gelin görün ki, bunları çalıştıracak siyasi irade ortada var mı. Siyasilerin devlet bürokrasisinden elini ayağını çekmedikleri müddetçe daha bir çok rezaleti yaşamaya mahkum oluruz. Belgesi ile yaptığımız bir çok haberin örtbas edilmesinin en büyük sorumlusu iç içe girmiş sadece menfaate ve ranta dayanan bir siyasi iş birliğinden kaynaklanmaktadır. Çorlu Belediye meclisinde ismi de çok da lazım olmayan bazı Cüruflar

aylardır uğraşarak elde ettiğimiz ve Kanal 282 de canlı yayınları birlikte yaptığım sevgili arkadaşım ve dik duruşuyla her zaman örnek kişiliği ile bildiğimiz Metin Engin ile sürekli gündeme taşıyarak ortaya çıkardığımız çorlu belediyesindeki bir çok yolsuzlukları örtbas etme noktasına getiren zihniyetin rezil döküntülerinden de bu halk artık kurtulmalıdır. O kadar iş birliği içine girmiş ki bu cüruflar Meclis salonunda önerge vermekten aciz ve bir de hiç utanmadan sıkılmadan milletle dalga geçebilecek kadar da rezil olabiliyorlar. Bu cüruf zihniyetin öbür kanadı yanı CHP nin meclis üyelerine bakın al birini vur ötekini dersiniz. Önümüzdeki bu yerel seçimlerde Fetö artıklarının hiç birisi siyaset de artık aktif olmamalıdır. Aksi halde bunu bedeli hepimize ağır olur. Bu hain zihniyet yarın bir darbeye daha kalkarsa eskisi gibi değil sokağa çıkacak halkı, balkona çıkacak halk bulamazsınız.

Bu haber 603 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
ÇORLU BELEDİYESİ MECLİS TİYATROSUNDA NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2