Tarih : 2/26/2020   |   Saat  : 9:18:39 PM  

ÇORLU VE ERGENE KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

Abdurrahim YILDIRIM

19 Nisan 2018, 15:00

Abdurrahim YILDIRIM

Uzun zamandır Çorlu ve Ergene ilçesindeki kirli bağlantıları, vurdum duymaz siyaseti ve kirli ilişkileri gerek buradan, gerekse Kanal 282 TV deki canlı yayın programında dile getiriyorum. Kralın çıplak olduğunu herkesin görmesine rağmen, konuşması gerekenler neden, neyin karşılığında susuyor onu da anlamış değilim. Çorlu ve Ergene de AKP ve CHP birleşmiş rantı ortak götürürken bu rezalete dur diyecek kimsenin olmayışı da böyle millete böyle devlet yakılır demekten kendimi alıkoyamıyorum. Kısır ve ucuz siyasetlerle işi günü kurtarmaya çalışan siyasiler bir noktada gene yan yana gelip, birbirleri ile can ciğer kuzu sarması olurlarken, olan vatandaşa oluyor. Fakat ne garip ki vatandaşın hiç sesi çıkmıyor. Durumdan gayet memnun bir görüntü içindeler. Bu görüntüye sakın aldanmayın ey siyasetçiler.

Size kıssadan hisse olacak gerçek bir yaşanmış konuyu anlatmak istiyorum. Merhum Başbakan Adnan Menderes İngiltere’de uçağı düştü ve o uçaktan sağ olarak kurtulmayı başardı. Tedavi sürecinden sonra Türkiye’ye döndü ve halk büyük bir coşku ile merhum başbakanı karşılar. Herkes büyük bir sevinç yaşarken, kalabalığın içinde bir tanesi elinde 7 yaşlarında bir çocuk, diğer elinde keskin bir bıçakla Adnan Menderes’in önüne çocuğu yatırı ve derki oğlum sana kurban olsun. Allah seni bize bağışladı. Oğlum da sana feda olsun der. Neyse o kalabalık da merhum Menderes sakin bir şekilde korumalarının da yardımı ile çocuğu yerden kaldırılmasını sağlar. Babaya gerekli nasihatleri yapıp yoluna devam eder. Diyeceksiniz bu ne alaka. Esas hikaye şimdi başlıyor. Nefeslerinizi iyi tutun ve okuyun. Merhum Adnan Menderes ve hükümetine karşı Hain, Alçak cuntacılar darbe yapar. Köpek ve Bebek davası diye saçma sapan bir iddianame ile Adnan Menderes artık İdam edilmeyi beklemektedir. Halk çok suskundur. Kimseden tepki gelmez. Herkes halinden çok memnun  bir görüntü vardır. Artık tek bir sorun kalmıştı, oda Menderes’in ipini çekecek, sandalyesini tekmeleyecek bir Cellat bulmaktı. Ülkede her yere haber salınır, çok büyük paralar, imkanlar teklif edilir fakat kimse Menderes için bunu yapmak istemez. Halk içten içe kaynamakta fakat geç kalmıştı. Zamanında tepkiyi verecektiniz deyimiyle herkes birbirine bakmaktadır. O anda bir adam çıkar gelir. Derki aradığınız şartlara ben uyarım. Fakat bir şartım var. Sorarlar nedir şartın diye. Beni baş cellat olarak yazacaksınız ve sandalyeyi ben tekmeleyeceğim. İdam ipini ben çekeceğime. Zaten cellat bulamayan Darbeci hainler bu şartı hemen kabul eder ve o kişiyi baş cellat olarak yazar. Biraz nefesinizi verin ve daha dikkatli okuyun. O kişi kimdi biliyor musunuz . Daha birkaç yıl önce çocuğunun boğazına Merhum Menderes’in önünde bıçak dayamayıp oğlum sana kurban olsun diyen adam.

Bunu neden atlattım siyasetçiler, bu bölgeyi kendilerine ve yandaşlarına peşkeş çeken sözüm ona yöneticiler vs her kimse. Sizde kendinize biraz pay çıkartın. Bu yaşanmış hikayeden biraz ibret alın ve gün gelip halk kafasını kaldırdığında, sizleri sandığa gömdüğünde ne yapacaksınız. Bu gün önünüzde ceket ilikleyip yalakalık yapanlar gün gelir ipinizi çekerler. Çorlu ve Ergene de dik durabilen bir tane siyasetçi mi yok. Bunca rezalet, vurgun, yolsuzluk, talan varken CHP ve AKP ne yapıyor. Sadece rantı ortak götürmek için can ciğer kuzu sarması oluyorlar. O kadar yazdık, konuştuk, neden hiçbir yetkili sesini çıkartamıyor. Çorlu ve Ergene de dürüst namuslu bürokrat  yok mu. Tatbiki var ve olduğuna da ben fazlası ile inanıyorum. Neden onlar bir şey yapmıyor dersenize. Çalışmalarına, bir şey yapmalarına izin verilmiyor. Devlet devlet olmaktan çıkmış adeta çadır devletine dönmüş. Çıkar ve rant ilişkisine baktığınızda kimin eli kimin cebinde olduğu belli değil. Siyasi partilerin il ve ilçe başkanlarına bakıyorsunuz ucuz, günü kurtaran, basit siyasetlerle tebaalarına şirin görünmekten öte gitmeyen zavallı bir anlayışla gidiyorlar. Bürokrat vs kesim aman bana kimse dokunmasın, koltuğumda sağlam kalsın, bende kimseye dokunmadan zamanımı geçireyim derdinde. İlçe başkanlarına belgeli yolsuzlukları sorarsınız duymazlıktan gelirler. Bakması gereken yetkili birimler sesini çıkartmaz. Milletvekillerine baksanız tam Allahlıklar. Dünyadan haberleri yokmuş gibi günü kurtarıp bir dahaki döneme koltuğu sağlamlaştırma derdindeler. Belediyelerde tonla yolsuzluk iddiaları, İmar vurgunu vs ler varken ilçe başkanları il başkanı, milletvekilleri birbirlerine sözde atıp tutarlar, sonra bir arya gelip bir çoğu kadeh tokuşturur. Birbirlerine hır gür ederler kimse kimsenin ayağına basmaz. Sizce dünyada en sağlam ortaklık nedir. Cevabını ben vereyim. SUÇ ORTAKLIĞIDIR suç ortakları asla birbirinin ayağına basmaz, yoluna çıkmazlar. Tıpkı Çorlu ve Ergene de olduğu gibi.  Bu rezalet bizi nereye götürüyor biliyor musunuz. Suriye’den beter olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Ey siyasetçiler, rant çeteleri  bakalım bu gün size kurban olmaya kalkanlardan hangisi, kimler yarın ipinizi çekmek için birbiri ile yarışacaklar.

 

Bu haber 1735 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
ÇORLU BELEDİYESİ MECLİS TİYATROSUNDA NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2