Tarih : 2/26/2020   |   Saat  : 10:36:51 PM  

TİCARET ODASI SEÇİMLERİNE SİYASET Mİ BULAŞTI

Abdurrahim YILDIRIM

10 Nisan 2018, 17:52

Abdurrahim YILDIRIM

Başta Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere Tekirdağ genelindeki tüm ticaret odası seçimlerine siyasetin bulaştığı tartışmaları her geçen gün daha fazla dile getirilmeye devam ediyor. Tekirdağ’ın bir çok ilçesinde Ak Partinin Ticaret Odaları seçimlerine açık bir şekilde müdahale ettiği ve müdahalede bulunduğu bütün yerlerde de büyük bir seçim yenilgisi aldığı şeklindeki yorumlar son günlerde il genelinde sıkça konuşulurken, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri, 60 yıllık oda tarihinde görülmemiş bir heyecana sahne oldu. Geçmiş yıllarda Odaya başkan bile bulmakta zorluk çekilirken, bu gün neden bu kadar ilgi alaka, Odanın kerameti ne şeklinde bir çok yorum da yükseliyor tabi ki haklı olarak.

Gelelim Çorlu Ticaret Odası seçimlerine. Başkan adayı olan İbrahim Gönül’ün kendi komitesinden seçilememiş olması ve oda tarihinde ilk kez bir meslek komitesinden iki adaydan birinin yapılan itirazlar sonucunda kura ile belirlenmesinden sonra gözler her zaman olduğu gibi Ak Parti kanadına ve Çorlu Belediyesine çevrildi. Bir tarafta iktidar, bir taraf da Belediye. Oda üyelerinin iki arada bir derede bırakıldığı seçimlere siyaset bulaştı mı, hayır diyen olursa gerçekten çok büyük tepki alır. Konuyu Anaokulu çocuklarına sorun onlar bile sert tepki verirler. Seçimlerin yapılacağı son hafta sonun, yani Cumartesi günü Ak Partililer Milletvekilini de alarak esnaf gezisi yapmalarının anlamı neydi acaba. Birde üstüne her yere el atama kalkan Çorlu da ki Ak Parti  il yönetiminde bulunan bir Oda başkanı da işin içine girdi mi al sana Ticaret Odası seçimleri. İbrahim Gönül’ün kaybetmesindeki en büyük unsurun Ak partiyi arkasına almış imajı verilmesidir. Bu konuda Çorlu’da kime sorsanız aynı fikirdedir diye düşünüyorum. Sayın Gönül’ün kendi sandığından bile çıkamamasının nedeni bence bu siyasi baskılar olabilir. Seçimden bir gün önce Ak partililerin Milletvekilini de alıp güya esnaf gezisi yapmış olmaları da sizce normal mi acaba. Bence değil. Kimse bana baskı yapıldı demez, kimse de ben baskı yaptım demez ama ortada bir gerçek var. Anlayacağınız kimse Kral Çıplak demek istemiyor ama Kralın her yeri açıkta Kıçı başı nereye baksanız açıkta olmasına rağmen kimse bunu diler getirmek istemese de sanırım iş yine bana düştü. Evet KRAL ÇIPLAK beyler ve Bayanlar. Çorlu’da Ak Parti İl yönetiminde de görev yapan bir oda başkanı sürekli her yeri dizayn etmeye kalkması ve boyundan büyük işlere adım atmaya kalkmasının en son örneklerinden birini de ÇTSO seçimlerinde yaşadık. 

Gelelim Çorlu Ticaret Odası Başkanlığı neden bu kadar önemli. Daha geçtiğimiz yıllara kadar kamuoyu ve basın oda seçimlerinin ne zaman yapılacağından bile pek haberi olmazdı. Ne oldu da bir anda kıymete bindi Oda. İki tane Milletvekili çıkartmış olması mı  yada farklı rant hesapları mı, yoksa bir zıplama tahtası mı.  Seçim süreci boyunca Kanal 282 Tv de yaptığımız programlarda ismi geçen tüm başkan adaylarına kesin ve net bir dille siyaseti düşünüp düşünmediklerini sordum. Hepsi de kesinlikle siyaseti düşünmediklerini açıkladı. En güçlü başkan adaylarından biri olarak ismi geçen İzzet Volkan, canlı yayında daha kesin net bir dille, kesinlikle her ne olursa olsun en az İki dönem Ticaret odasında hizmet etmeyi hedeflediğini ve asla siyaseti tercih etmeyeceğini üzerine basarak ifade etti. Fakat herkesin kafasındaki bu soru yani neden bu kadar önemli bu ticaret odası altında ne yatar bilinmez ama hepsi zamanla ortaya çıkacak. Birde ilginç olan ÇTSO yu basamak yayıp siyasete atlayan ve yaşadığı hezimetten sonra bir daha Çorlu’nun yolunu unutan vekil olduğunu, mevcut vekilin de yarın aynı duruma mı düşeceği soruları sorulurken, ÇTSO dan bir yerlere zıplamamın da sanırım bir vebali olsa gerek kimse iflah olmuyor. Anlaşılan bu taht kavgası uzun süre devam edeceğe benziyor. Kamuoyunda üyelere Ak Partiden ve Belediyeden baskı yapıldı şeklinde oluşan imaj kırılmadıkça ortada bir samimiyet ve hizmet anlayışı olamaz. Şehir yine kalıplarının içinde küçük olsun benim olsun zihniyeti güdenlerin elinde oyuncak olarak kalmaya devam eder.

Faik Öztrak’ı Takan Yok!

CHP de faik Öztrak tahtını yeniden eline aldı ve ilk işi seçim bölgesine teşrif ederek halkın nabzını tutmak oldu. Tabi ki siz bir yerde kendinizi kral olarak görürseniz Tebaanıza da bir şeyleri göstermeniz gerekiyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesindeki FAŞİST Irkçı zihniyetle ilgili şikayetimizi bir çok kez iletmemize rağmen değişen hiçbir şey olmadı. Basın Daire başkanı olan ve iki tane haber yazmaktan aciz emekli bir öğretmene bile söz geçirmekten aciz bir Genel başkan yardımcısı merak ediyorum, kral gibi davrandığınız seçim bölgenizde    Tebaanıza bunu nasıl anlatacaksınız. Siz o partinin İki numaralı ismisiniz ve zamanında seçilmesine neden olduğunuz Kadir Albayrak ve onun yanında çanta gibi taşıdığı bir emekli öğretmene sözünüz geçmiyorsa yazık size. TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR DE ÇÖP DEN FETO ÇIKTI haberimizden sonra bize bunca FAŞİST Irkçı hareketlere neden siz de göz yumuyorsunuz yada sizi takan mı yok sayın Öztrak. Dik duruşlu biri takılmadığı, önemsenmediği yerde bu kadar sessiz kalamaz.

Bu haber 850 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
ÇORLU BELEDİYESİ MECLİS TİYATROSUNDA NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2