Tarih : 2/23/2020   |   Saat  : 6:51:21 PM  

2016 DA YENİDEN ERKEN SEÇİME Mİ

Abdurrahim YILDIRIM

03 Kasım 2015, 17:46

Abdurrahim YILDIRIM

1.Kasım genel seçimlerinde nasıl bir tablo çıkar diye son günlerde herkes bir birine sorarken, gözden kaçan en önemli konulardan birisi de 20016 da yeniden bir erken seçime gidebilir miyiz. 7. Haziran genel seçimleri gösterdi ki bu Ülkede artık Koalisyon dönemlerinin başlayacağı, belki de eskiden olduğu gibi sabah erken kalkanın kendini iktidarda gördüğü bir ortama mı sürükleniyoruz. Bundan yaklaşık ü Hafta önce de yazmıştım ve hala aynı görüşü paylaşmaktayım. Ak Partinin 1. Kasım seçimlerindeki oy oranı% 44 – 45 lerde olacağı yönünde. Peki böyle bir tablo Ak Partiyi tek başına iktidar yapmaz mı, Tabi ki yapar. Son zamanlarda Ak Parti kurucularının yaptığı eleştirisel açıklamalar, Özellikle Sayın Bülent Arınç’ın açıklamalarına bakarsanız, yeni bir partinin kurulacağı yada bunun hazırlıklarının yapıldığı yönde. Sayın Arınç ne dedi bir hatırlayalım; “TRT bana uzun zamandır Ambargo uyguluyor. Yeni bir Parti kuracağımız yönündeki söylentiler asılsızdır. Fakat bizim gücümüzü test etmek isterlerse, neler yapabileceğimizi görmek isterlerse o zamanda gereğini yaparız” bu sözlerden şu anlaşılıyor. Bizim parti kurmak gibi bir niyetimiz yok. Ama bizi dışlamaya kalkarlar, bizim gücümüzü hafife alırlarsa bir gecede partiyi kurarız. Ak Parti içerisinde tartışmaların olduğu her seçim döneminde söylense de, ne gariptir ki, her seçimde birinci parti çıkıyor. Ak Parti içerisinde her hangi bir bölünme olur mu bunu zaman gösterir fakat, 1.Kasım seçimlerinde Ak Parti % 44 bandını aşmış olsa dahi bence 2016 yazında tekrar bir erken seçime gideriz. Bu seçimde Koalisyon çıkması durumunda, ki o da yüksek ihtimal, o zaman şimdiden Milletvekili adayları piyasaya çıkıp kendini göstermelidir derim. Artık bölgemiz de, Ülkemizde koltuğa yapışıp kalmış ve bölgesine bir faydası olmayan Milletvekillerinden bıkmış durumda. Zoraki halka dayatılarak seçilen Vekillerimizden kaç tanesi bu Memlekete faydası oldu derseniz baya tartışılır. 

Üstü Kapatılan Kirli Defterler!

Her seçim döneminde alışıla gelmiş Milletvekili adayları ve profillerini bilirsiniz. Sürekli temiz siyaset ve dürüst yönetim anlayışından bahsederler. Ne gariptir ki TBMM ye gittiler mi bu sözlerini unuturlar ve bölgeleri ile ilgili olarak oluşmuş bir çok yolsuzluğa, kirli işlere ve bağlantılara, gözlerini yumar, kulaklarını tıkarlar. Geçtiğimiz dönem bir çok belgeli yolsuzluk haberi basında yer almasına rağmen, bölge Milletvekillerimizin kaç tanesi, çıkıp da bu da nedir deme zahmetine katlandı. Bildikleri halde farklı çıkar ilişkilerimi deyim, Geçmişten kalan ahde vefa mı deyim, ve aklınıza ne gelir bilemem, uzun zamandır araştırıp bulduğumuz bir çok belgeli habere göz yumup, kulak tıkadılar. Şimdi desem ki, bu kadar kepazeliği, yolsuzluğu ve hırsızlığı neyin karşılığında Örtbas ettiniz diye zorlarına gidecek, burunlarını bükecekler. Çok da önemli değil, Kim neresini büker bilemem ama ortada bir yolsuzluğu, hırsızlığı görmezlikten gelen kim olursa olsun Allah belasını versin. Geçmiş dönem yapılan ve yapılmış olan bir çok yolsuzluk ve kanunsuzluk da Çorlu’da Bazı Savcı ve Hakimlerinde olduğu aşikar. Bunlar şimdi HSYK da incelemeleri ve soruşturmaları devam ediyor. Yargı, Siyaset ve İş dünyası arasında dönen kirli ilişkiler zincirinde Çorlu’da ki kamu görevlilerinin de bazıları eklendi mi sormayın gitsin. Rantı ve avantayı nasıl bölüştüklerin görürsünüz de bu işe el atacak yürekli Bir Savcı çıkar mı acaba. Aslına bakarsanız çıksa da bile birileri hemen susturmaya kalkar. Geçmişte örnekleri yaşandığı gibi. Bir şekilde yolunu bulup kapağını Ankara’ya atanlar yapmaları gereken asıl işleri bırakıp, işini düzgün yapmaya kalkanların işlerine burnunu soktuğunda, dürüstçe iş yapmaya çalışanlarında şevkini kırıyor. Hal böyle olunca da kimin eli kimin cebinde belli olmuyor. Gelelim yeni seçilecek olan Milletvekillerimize. Bakalım bunlar ne yapacaklar. Belgeleri ile yayınlanmış yolsuzlukları ve hala gün yüzüne çıkmamış bir çok yolsuzluğun üzerine giderek, geçmiş dönemlerde üzeri kapatılan kirli defterleri açacakları mı, yoksa onlarda kulak ardı yapıp, kıyak Milletvekilliği maaşının keyfini mi sürecekler dersiniz. Seçilecek olan Milletvekillerimizi bölgelerini her ziyaretlerinde, sürekli bu konuları hatırlatmakta da yarar var diye düşünüyorum. Malum yoğun bir tempo ile çalıştıklarından unutuverirler. Hatırlatmak gerekir, buda bizim vatandalık görevlerimizden bir tanesidir.

Çorlu PTT ye 8 Memur!

Çorlu PTT de yıllardır yaşanan personel sorunu artık milletin canına tak etmişti. Bunu birkaç kez haber yapıp köşe yazımda ele aldım. Bu konuda Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan sağ olsun aradı, Haber ve köşe yazılarımla ilgili bilgi aldı. Çorlu PTT deki yığılma ve insanların yaşadıklarını anlattım. Derhal girişimlerde bulunarak 8 Memurun atamasını yapıldığını açıkladı. Bunu da geçtiğimiz sayımızda Memnuniyetle yayınladık.            Ayrıca Bu konuya yakından ilgilenen ve bizzat arayan Ak parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in de hakkını vermek lazım. Eeee ne dedik hep eleştiri  olacak değil, hangi Milletvekilimiz olursa olsun, Partisi fark etmez bölgesi için canla başla çalışanı başımızın üstünde tutarız. Artık bu Millet yan gelip yatan, kendine Meclisi mekan tutmuş, bir işe yaramayan, boş boş maaş alıp oturan ve bölgesindeki yolsuzluklara sessiz kalan Milletvekili istemiyor.

Bu haber 1715 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
ÇORLU BELEDİYESİ MECLİS TİYATROSUNDA NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2