//

Tarih : 9/26/2018   |   Saat  : 1:29:27 PM  

AK PARTİ ERGENE KİMİN ARKA BAHÇESİ

Abdurrahim YILDIRIM

09 Ekim 2017, 14:39

Abdurrahim YILDIRIM

Yeni Sayfa 1

Ak parti Tekirdağ da ilçelerde kongrelerini yavaş yavaş tamamlıyor. Bir çok ilçede beklene isimlerin atanması ve tek listeli kongreler olması ve bazı ilçe başkanlarının değişmemesi, hatta yönetim kadrolarının dahi bir çok ilçede aynı kalması kamuoyunda ve parti tabanında çok da bir heyecan vermedi. Şimdi bir çok partili birbirine şu soruyu soruyor. “2019 seçimlerin de tabi ki erken seçim olmasa bu yönetimlerle ne kadar başarı elde edilebilir. Kaç tane belediye kazanılabilir” bu ve buna benzer soruların kesin ve net cevabı tabi de seçimlerden sonra ortaya çıkacaktır, fakat Perşembenin gelişi de Çarşambadan belli olur.

Gelelim en çok merakla beklenen Ergene İlçesine. Neden merakla beklenen diye yazdın şeklinde bir çok okuyucum soracaktır doğal olarak. Her ilçe neredeyse belli olmuşken, Ergene Ak Parti İlçe Başkanı bir anda sürpriz bir isim oldu. Hamdi Sarıer. Bilmeyenler için kimdir Hamdi Sarıer, Eski MHP saray ilçe başkanı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Anayasa Komisyonu başkanı, bir türlü Tekirdağ’dan elini çekmeyen ve her platformda büyük tepkiler alan, fakat kimsenin yüzüne çıkıp konuşma cesareti gösteremediği Mustafa Şentop’un okul arkadaşı. Şentop Okul arkadaşını önce Tekirdağ il yönetimine aldırdı. Sonra da sanırım vefa borcu olsa gerek Ak Parti Ergene ilçe başkanı yaptı. Tabi ki Tekirdağ Milletvekilleri bu konuda hiç de sesini çıkartmadı. Çünkü hepsi aynı kafadan.  Buraya kadarı gayet normal diyebilirsiniz. Gelelim bundan sonrasına. Yeni ilçe başkanı görevine atanan Hamdi Sarıer daha görev tebliğ edildikten hemen sonra sosyal medyadan Belediye başkanı Rasim Yüksel’e mesaj veren imalı paylaşımları başladı. Bu da güzel. Bunun nesi ilginç diyebilirsiniz. Hamdi bey kaç yıldır Tekirdağ il yönetiminde, Ergene ye kaç kez gelip partiye uğramış, ne var ne yok diye sormuş. Ergene Belediyesi ve Rasim Yüksel hakkında bir çok belgeli haber yaptık, bir çok şaibeler ortaya atıldı, neden o zaman sessiz kaldı. Sanırım Bulgaristan’da idi duymamış, okumamış olabilir. Bulgaristan derken yanlış anlaşılmasın çoğu zaman orada iş icabı giden kalan biri Hamdi başkan. Hazır Bulgaristan dan  konu açılmışken bunca yoğun siyasetin içinde Hamdi Başkan Bulgaristan da ki işlerini biraz askıya almak zorunda kalabilir. Allah yardım etsin ne diyelim.

Ergene Belediyesi ve Rasim Yüksel hakkında yıllardır tek kelime etmeyen, belki de bıçkın hocası gerek vekil abileri vs ler tarafından da engellenmiş olabilir günahını almayalım, bir anda esip gürlemesi bana tabanın ve kamuoyunun gazını alma politikası gibi geldi. Ak parti Ergene Belediye Meclis üyelerini bir çoğunun Rasim Yüksel’in neredeyse kadrolu memurları gibi hareket etmeleri, yolsuzluk iddiaları hakkında  ve belgeli haberlerimiz karşısında sessiz kalmaları zaten bilinen bir şey. Hamdi Başkan belki uzaklarda olduğundan bu haberleri duymamış, yoğunluğundan okumamış olabilir ama Bıçkın Hoca damı, Milletvekilleri de mi duymazlar. Rasim Yüksel’in kirli defterlerini karıştırır mı bilinmez ama görünen köy de kılavuz istemez. İnşallah ben yanılırım ama Ergene Ak Parti sanırım Rasim Yüksel’in arka bahçesi desem birileri kızacak. Kim kızarsa kızdığı yere buz koyup serinlemekte serbesttir ama doğruları görmezden gelmek de en büyük ahlaksızlıktır. Hamdi Başkan çok uzun yıllardır tanıdığım görüştüğüm değer erdiğim bir şahsiyettir. Buradan kısa bir sözle bu konuya son vereyim. İnşallah göründüğün gibi olursun, seni eleştirenleri başta ben utandırırsın da bizde daha güzel haberleri ve yorumları senin için büyük bir memnuniyetle yaparız Hamdi Abi.

Ergene’de Hakan Şükür’ün Arazileri Var mı Varsa Kimler Alınmasında Sebep Oldu!

Ak Parti Ergene İlçe teşkilatında, Belediye Meclis üyeleri bir araya gelip Eylül ayı ilk haftasında İl Başkan  yardımcısı Bülent Baloğlu’nun da katıldığı bir toplantı gerçekleştirmişti. Belediye Başkanı Rasim Yüksel’i eleştiren bir toplantıydı. Bende orada şu soruyu sormuştum. “Fetö terör örgütü üyesi olmaktan firari olan eski Milletvekili ve Milli Futbolcu Hakan Şükür’ün Ergene ilçesi sınırları içinde bir çok arazi satın aldığı ve bu arazilerin satın allanmasında aracı olanlar kimlerdi ve bu kişiler Ergene Belediye Başkanı ile bir bağı görüşmesi, samimiyeti  var mı, bundan bilginiz var mı varsa ne yapacaksınız, bu konuyu araştıracak mısınız” demiştim. Üzerinden neredeyse bir ay geçti hala araştırıp bakacaklar. Artık Hamdi başkan ilgilenir inşallah. O toplantıda bulunan herkes bu iddiaları ilk kez duyduklarını ve derhal araştırıp bilgi vereceklerini söylediler de hepsi hikaye oldu. Şentop hoca ve Milletvekilleri de tabi ki her zaman olduğu gibi yine sessizler. Sahi Ergene kimlerin arka bahçesi. Cevabını da, yorumunu da siz değerli okurlarımdan bekliyorum.

 

Bu haber 1533 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAKLAR NASIL OLUR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 251. Sayı
Trakya Gündem 251. Sayı
Trakya Gündem 250. Sayı
Trakya Gündem 250. Sayı
Trakya Gündem 249. Sayı
Trakya Gündem 249. Sayı
Trakya Gündem 248. Sayı
Trakya Gündem 248. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2