//

Tarih : 12/12/2017   |   Saat  : 5:59:24 PM  

Kanal282 Canlı Yayın
GAZİLER YETERİNCE İLGİ GÖRÜYOR MU

GAZİLER YETERİNCE İLGİ GÖRÜYOR MU

Tarih 28 Eylül 2017, 18:26 Editör Abdrurrahim YIL

19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile Çorlu Atatürk Meydanında çelenk sunma töreni düzenlendi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorlu Şube Başkanı Recep Kayacı “Üzülerek şunu ifade etmek isterim ki, bu gazilerimize gösterilen ilgi ve ahde-vefa istenilen düzeyde olmayıp, yetersizdir” dedi.

turkwebdizayn

19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile Çorlu Atatürk Meydanında çelenk sunma töreni düzenlendi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorlu Şube Başkanı Recep Kayacı “Üzülerek şunu ifade etmek isterim ki, bu gazilerimize gösterilen ilgi ve ahde-vefa istenilen düzeyde olmayıp, yetersizdir” dedi.

Gaziler günü törenine Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç`ın yanı sıra Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, 5. Kolordu Komutan vekili Topçu Albay İbrahim Camcı, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Sevinç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gürzsoy, AK Parti İlçe Başkanı Kerim Atalay, Çorlu Belediye Başkan yardımcıları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve askeri erkân katıldı.

19 Eylül gazilerin şeref günüdür!

Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından Çorlu Kaymakamlığı, Çorlu Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorlu Şubesi tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorlu Şube Başkanı Recep Kayacı Gaziler Günü dolayısı ile gerçekleştirdiği konuşmasında; “19 Eylül Gaziler Günü, bu toprakların vatan olması ve bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldığı bir gündür. Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğrunda vatan hainleri terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, güvenlik korucuları ve 15 Temmuz’da meydana gelen hain darbe girişiminde vücutlarını siper eden tüm malul gazilerin şeref günüdür” dedi.

Bağımsızlığımıza göz dikilmesine izin verilmeyecektir

Kayacı konuşmasının devamında “Ülkemiz, dün olduğu gibi bugün de, sınırlarımızın içinde ve dışında, dış destekli terör örgütlerinin tehdidi altındadır. Terör örgütlerinin hedefleri; ülkede karışıklık çıkartmak, Türk ordusunu yıpratarak Türkiye Cumhuriyeti’ni bölünmüş ve zayıf bir ülke haline getirmek, dolayısıyla, emperyalist güçlerin menfaatleri doğrultusunda sömürü planı olan Sevr’in gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu güne kadar sergilenen her türlü hainlik, Türk Silahlı Kuvvetlerin vatansever ve kahraman askerleri ile kahraman polis, güvenlik korucusu ve vatandaşlarımız tarafından önlenmiş ve hüsrana uğratılmıştır. Topraklarımızın bir daha istila edilmesine, bölünmesine, hürriyet ve bağımsızlığımıza göz dikilmesine ne biz, ne de bizden sonraki nesiller hiçbir zaman müsaade etmeyecektir. İnanıyoruz ki, kan dökülerek vatan olan bu topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır” ifadelerine yer verdi.

Gazilerimize gösterilen ilgi ve ahde-vefa yetersiz!

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorlu Şube Başkanı Recep Kayacı, Kore Savaşında ve Kıbrıs`ta 59 bin gazinin olduğunu belirtirken; “Bu gün hayatta olanların sayısı ise 29.000 civarında olup, Kıbrıs gazileri 65-70, Kore gazileri 85-90 yaşlarındadır. Üzülerek şunu ifade etmek isterim ki, bu gazilerimize gösterilen ilgi ve ahde-vefa istenilen düzeyde olmayıp, yetersizdir. Gazilere daha fazla sahip çıkılmasını diliyor ve yıllardır dile getirdiğimiz; gazilerimizin onurlarına yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri ve hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturulmaları konusunda sorunlarımızın çözümünü bekliyoruz. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle, En Büyük Gazi M. Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, aramızdan ayrılan tüm gazilerimizi ve vatan uğrunda toprağa düşen şehitlerimizi Türkiye Muharip Gaziler Derneği olarak rahmetle anıyor, hayatta olanlara da sağlık ve esenlikler diliyoruz” şeklinde konuştu.

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ise konuşmasında; “Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşal Rütbesi ve Gazi" unvanının verilişinin 96. yıl dönümünde vatanımızın bölünmez bütünlüğü, devletimizin bekası ve milletimizin birliği uğrunda, üstün bir cesaret sergileyerek canlarını ortaya koyan, şehitliğe niyet eden ve gazilik rütbesine yükselen kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Bu topraklarda milyonlarca şehidin, gazinin adı bulunuyor!

Kaymakam Kılıç ayrıca; "Şehitlik makamı ve gazilik nişanı, Türk Milleti tarafından en yüce rütbelerden sayılmıştır. Analar, evlatlarını cepheye uğurlarken, "Haydi yavrum haydi git, ya gazi ol ya şehit" dualarıyla göndermişlerdir. Anadolu topraklarının vatan kılınmasında, milletimizin ve ülkemizin varlığını devam ettirmesinde bu anlayış en önde gelen değerlerimiz arasında olmakla bize 1071'de Anadolu topraklarını verdiği gibi Çanakkale'de, İstiklal Harbinde ülkemizin ve milletimizin ilelebet var olacağını dünyaya açıkça ilan etmiştir. Bu coğrafyanın ruhunda, bu ülkenin her taşında, her toprağında, adları sanları bilinmeyen milyonlarca şehidin, gazinin adı bulunuyor. Peygamber ocağı ordumuzun kahraman mensupları, tarihi boyunca vatanı, bayrağı, devleti ve istikbali uğruna canını feda ederek hain emellerin karşısına dikilmekte zerre kadar tereddüt etmemiştir. Bu vesile ile hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerine yer verdi. Gaziler Günü münasebetiyle Atatürk Meydanında düzenlenen tören protokol üyeleri ve gazilerin toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 157 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

YUMURTALIK KİSTLERİ BELİRTİ GÖSTERMEYEBİLİR

YUMURTALIK KİSTLERİ BELİRTİ GÖSTERMEYEBİLİR Yumurtalık kistleri tıbbi literatürde "over kistleri" olarak adlandırılır. Burada over kelimesi "yumurtalık" anlamı...

ŞOFÖR ESNAFININ KAYBEDECEK BİR DÖRT YILI DAHA YOK

ŞOFÖR ESNAFININ KAYBEDECEK BİR DÖRT YILI DAHA YOK Çorlu Şoförler Odası Başkan adaylığını açıklayan Uçar Tut sahibi Selçuk Uçar, Çorlu Güven Taşıyıcılar Kooperatif Ba...

ABD'NİN KUDÜS KARARINA ÇORLU'DAN BÜYÜK TEPKİ

ABD'NİN KUDÜS KARARINA ÇORLU'DAN BÜYÜK TEPKİ ABD nin İsrail’in Başkenti olarak Küdüs’ü tanıdığını açıklamasından sonra Türkiye’nin bir çok bölgesinde olduğu gi...

TEKİRDAĞ'DA BELEDİYELERE OPERASYON SİNYALİ

TEKİRDAĞ'DA BELEDİYELERE OPERASYON SİNYALİ Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, partisinin Ergene İlçe kongresine katıldı. Kongreden sonra gazetemize ö...

BAYSAN, KUDÜS TÜM DİNLERİN KUTSAL MERKEZİDİR

BAYSAN, KUDÜS TÜM DİNLERİN KUTSAL MERKEZİDİR Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardın...

Kanal282 Canlı Yayın

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
AK PARTİ TEKİRDAĞ İL YÖNETİMİNDE NELER OLUYOR
 

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 231. Sayı
Trakya Gündem 231. Sayı
Trakya Gündem 230. Sayı
Trakya Gündem 230. Sayı
Trakya Gündem 229. Sayı
Trakya Gündem 229. Sayı
Trakya Gündem 228. Sayı
Trakya Gündem 228. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2

Facebookta Biz