Tarih : 10/18/2017   |   Saat  : 7:53:02 PM  

nike shox hogan scarpe calcio Tiffany christian louboutin Scarpe Adidas superstar Scarpe Reebok Adidas Scarpe nike sb Scarpe nike air force air jordan adidas scarpe Tacchi Scarpe da donna Scarpe Scarpe Adidas adidas Scarpe Scarpe Scarpe hogan oakley nike air presto new balance nike air max adidas Scarpe nike free
ÇORLU’DA DERS ZİLİ ÇALDI

ÇORLU’DA DERS ZİLİ ÇALDI

Tarih 26 Eylül 2017, 12:01 Editör Abdurrahim YILDIRIM

Yeni eğitim ve öğretim yılı Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Çorlu’da da törenlerle kutlandı. Yaklaşık 50 Bin öğrenci için ders zili çalarken, Çorlu’da bulunan derslik açığı ile ilgili olarak ne Milletvekillerinden, nede siyasi partilerden bir ses çıkmaması umursamazlığın geldiği noktayı göstermiş oldu.

turkwebdizayn

Yeni eğitim ve öğretim yılı Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Çorlu’da da törenlerle kutlandı. Yaklaşık 50 Bin öğrenci için ders zili çalarken, Çorlu’da bulunan derslik açığı ile ilgili olarak ne Milletvekillerinden, nede siyasi partilerden bir ses çıkmaması umursamazlığın geldiği noktayı göstermiş oldu.

 Çorlu’da yaşanan derslik açığı ile ilgili olarak Ak Parti ve CHP milletvekillerinin vurdumduymaz hareketleri ve sadece kendi siyasi çıkarları uğruna her ortamda şov yapmalarına kamuoyundan büyük tepkiler yükselmeye devam ederken, servis sorununun hala çözülmemiş olması, bir çok öğrencinin servis işletmeleri tarafından alınmaması tepkilere neden olurken yetkililer her zaman olduğu gibi yine şov yapmayı tercih etti. 2017-1018 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması dolayısı ile Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Açılış Bu Yıl Hanife –Şefik Celep İlkokulunda Yapıldı!

Her yıl yapılan ve değişik okullarda düzenlenen yeni eğitim öğretim açılış töreni bu yıl Hanife –Şefik Celep İlkokulun da yapıldı.  Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğrencilerin hazır bulunduğu törende çelenk Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü tarafından sunuldu. İstiklal Marşımızın okunması ve saygı duruşunun ardından Hanife-Şefik Celep İlkokulunda da İlköğretim Haftası dolayısı ile etkinlikler düzenlendi. Burada gerçekleştirilen programa Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ve diğer protokol üyeleri hazır bulundu.

Açılış konuşmasını okul müdürü yaptı!

Programın açılış konuşması Hanife –Şefik Celep İlkokulu Sedat Çevik tarafından gerçekleştirildi. Çevik konuşmasında; “Devletimizin bizim ve sizlerin ortak amacı öğrencilerimiz geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak eve desteklemekti. Bu nedenle sürekli okulumuzu, öğretmenlerimizi ziyaret ediniz. Öğrenci ile ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız” ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Müdürü Güçlü; 48 bin 489 öğrenci ders başı yaptı!

Okul müdürü Çevik`in konuşmasının ardından okul öğrencileri tarafından ilköğretim haftası ile ilgili şiirler okundu. 5’nci sınıf öğrencisi okula yeni başlayan öğrenciler adına 1’nci sınıf öğrencisine çiçek verdi. Ardından bu yıl emekliye ayrılacak olan Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü 40 yıllık meslek hayatından son kez ilköğretim haftası konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında Çorlu`da eğitim ve öğretim ile ilgili istatiksel verilere yer veren Güçlü; “2017-2018 eğitim öğretim yılında ilçemizde 21 Okul öncesinde, 28 İlkokulda, 28 Ortaokulda, 26 Ortaöğretimde, 8 Özel Eğitim okullarımızda olmak üzere Resmi ve özel okullarımızda toplam 48 bin 489 öğrencimiz eğitim ve öğretim görecektir. Bunun yanında 4 binin üzerinde de Açık öğretim ortaokulu ve lisesi öğrencilerini de göz önünde bulunduracak olursak 53 bine yakın öğrencimizle eğitim ve öğretime başlamış durumdayız. Bu öğrencilerimize bin 477 derslikte, resmi okullarımızda 2 bin 109 kadrolu, 410 ücretli öğretmen ve 636 özel okullarda olmak üzere toplam 3 bin 155 öğretmenimiz ile hizmet verilecektir” dedi.

Sizden beklediğimiz sadece çalışmanızdır

Güçlü konuşmasının sonunda öğrencilere seslenirken; “Başarıyı yakalamak için planlı, düzenli olmanız gerektiğini biliyorsunuz. Planlı olmak salt ders çalışmak ya da çok çalışmak değil, etkin ve verimli ders çalışmaktır. Ders çalışmanın yanına, yine planlı olmak kaydıyla, dinlenmeyi, eğlenmeyi ve diğer etkinlikleri koymanın gerekli olduğunu hepiniz bilmektesiniz. Sevgili öğrenciler; Kendinizi iyi yetiştirmeniz bir vatan borcudur. Unutmayınız ki kendinizi iyi yetiştirme mücadelesi sırasında hep yanınızda olacağız. Bu uğurda ne gerekiyorsa elimizden geleni yapmak için büyük bir gayret göstereceğiz. Bütün bunlara karşılık sizden beklediğimiz sadece çalışmanızdır. Erdemli olmayı, insanlara yardım etmeyi, sosyal etkinliklere katılmayı, güzel sanatlarla uğraşmayı ve   kitap okumayı asla ihmal etmeyiniz. Yeteneklerinizi keşfedin ve kendinizi çok yönlü yetiştiriniz. Yeni eğitim-öğretim yılında sizlere başarılar diliyor ve sizlerden her alanda başarı dolu güzel haberler bekliyorum. Çok çalışacaksınız ki bu vatanı ulu önder Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş ve uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracaksınız. Yarınlarımızın umudu sizlersiniz” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Akgün; Onlara kılavuz olmalı ve dikkat etmeliyiz

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün ise öğrencilerin gelecekte Türkiye`nin yürüyen yüzü olacağını ifade etti. Akgün; “Bizlere düşen görev Türkiye`nin geleceği olan bu öğrencilerimize göz kulak olmaktır. Öğrencilerimiz gelecekte mimarlar, mühendisler ve doktorlar olacak. Onlara kılavuz olmalı ve dikkat etmeliyiz” dedi.

Kaymakam Kılıç; Çocuklarımız bizim geleceğimiz!

Programın son konuşmacısı olarak Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç kürsüye geldi.  Kaymakam Kılıç okula isimlerini veren Hanife ve Şefik Celep`i rahmetle anarak başladığı konuşmasında; “Çorlu nüfusunun 4 te 1i eğitim ile meşgul oluyor. 50 bin öğrenci hareket sağlıyor. Okul aile birliği başkanları öğrenci temsilcileri ve servisçiler ile hep beraber toplantı yaptık. Bu toplantılarda daha güvenli daha emniyetli nasıl eğitim öğretim imkânı sağlarız onu konuştuk. Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve onları korumak ve gözlemek hepimizin görevidir” dedi. Kılıç konuşmasının sonunda öğretmenlere tavsiyelerde bulunurken; “Lütfen her bir çocuğun sağlığına kadar ilgilenin. Siz sürekli onlarla ilgileneceksiniz onları takip edeceksiniz” ifadelerine yer verdi. 2017-2018 İlköğretim Haftası dolayısı ile düzenlenen program öğrencilerin gösterileri ile son buldu. Protokol üyeleri öğrenciler ile fotoğraf çektirdi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 319 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

ATALAY TREDAŞ’DA YAŞANAN SKANDALA İLGİLENME SÖZÜ VERDİ

ATALAY TREDAŞ’DA YAŞANAN SKANDALA İLGİLENME SÖZÜ VERDİ Yeniden Çorlu Ak Parti ilçe başkanlığına seçilen Kerim Atalay yeni yönetimin basınla tanışma kahvaltısında, TREDAŞ ...

BAŞ SAVCI MURAT YİĞİTER’DEN ALBAYRAK’A ZİYARET

BAŞ SAVCI MURAT YİĞİTER’DEN ALBAYRAK’A ZİYARET Kısa bir süre önce Çorlu Cumhuriyet Baş Savcılığı görevine atanan Murat Yiğiter, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başka...

ÇORLU BELEDİYESİ HAYVANSEVERLERDEN TAM NOT ALDI

ÇORLU BELEDİYESİ HAYVANSEVERLERDEN TAM NOT ALDI Çorlu Belediyesi sokak hayvanlarına göstermiş olduğu ilgi ve alaka ile, hayvan severlerin büyük taktirini kazandı. ...

BANA BÖLÜCÜ DİYENLER BU PARTİDE BULUNAN DEMOKRASİ DÜŞMANLARIDIR

BANA BÖLÜCÜ DİYENLER BU PARTİDE BULUNAN DEMOKRASİ DÜŞMANLARIDIR Tekirdağ’ın Ergene İlçesinde CHP delege seçimleri sürecinde kendisini bölücülükle itham etmeye çalışanlara mesaj ve...

ORİON’DAN 18 YILDÖNÜMÜNDE DEV YATIRIM

ORİON’DAN 18 YILDÖNÜMÜNDE DEV YATIRIM Orion Alışveriş Merkezi'nin var olan kapasitesini 2 katına çıkarmaya yönelik büyüme projesi hayata geçiyor. Alı...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
AK PARTİ ERGENE KİMİN ARKA BAHÇESİ
 

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 228. Sayı
Trakya Gündem 228. Sayı
Trakya Gündem 227. Sayı
Trakya Gündem 227. Sayı
Trakya Gündem 226. Sayı
Trakya Gündem 226. Sayı
Trakya Gündem 225. Sayı
Trakya Gündem 225. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2

Facebookta Biz